Laboratoř Nadace Vodafone: Vyhlášení nadějných projektů v sociálních inovacích

Vyhlášení nadějných projektů v sociálních inovacích

Startup Europe Week

Evropský týden startupů (SEW) vznikl v roce 2015 za spoluúčasti Evropské komise jako součást širší iniciativy "Startup Europe" na podporu podnikání ve všech 28 členských státech. Tato celoevropsky koordinovaná iniciativa, která expanduje například do Latinské Ameriky, na Blízký východ, ale i do Afriky, se zaměřuje na podporu lidí, kteří chtějí začít podnikat. Díky této akci se mnohem snadněji dokáží propojit skvělé podnikatelské nápady s vhodnými investory. Letos se ho účastnilo od 5. do 9. března již více než 300 měst ve více než 50 zemích. V současnosti se SEW stal největším evropským hnutím v této oblasti.

Laboratoř Nadace Vodafone a SEW

K nápadu se svými akcemi a aktivitami letos připojila řada spoluorganizátorů, mezi nimi také startupový program Laboratoř Nadace Vodafone. „Startup Europe Week prosazuje demokratizaci podnikání, tedy boření bariér. S tím se Nadace Vodafone ztotožňuje. Bariéry boříme moderními technologiemi, v naší Laboratoři proto vznikají inovace se sociálním dopadem“ říká Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Laboratoř Nadace Vodafone na SEW 2018

Talkshow: Startupy bez hranic

Laboratoř Nadace Vodafone připravila na 8. března 2018 talkshow Startupy bez hranic, jejíž součástí bylo i vyhlášení 5 nejúspěšnějších týmů, které pokračují z inkubační fáze do akcelerace, a tedy získávají pro svůj rozvoj finanční podporu 150 000 Kč.

Ani ostatních 11 týmů, které nepostoupily, nepřijde zkrátka. „I nadále se jim bude Laboratoř Nadace Vodafone věnovat. Bude pro ně vyhledávat partnery pro spolupráci při rozvoji jejich projektu a dál s nimi aktivně spolupracovat,“ vysvětluje Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Na talkshow vystoupily i významné osobnosti z oblasti startupů, např. Jan Bízik z Laboratoře Nadace Vodafone, Nikola Rafaj, COO StartupYard či Lukáš Hakoš, ředitel inovací z Clever Monitoru. „Pro nás představuje Laboratoř Nadace Vodafone významný ukazatel, kterým směrem se v současnosti inovace v sociální a neziskové sféře ubírají,“ představil svá očekávání od výsledků letošního ročníku Laboratoře Nadace Vodafone Lukáš Hakoš.

Vybrané projekty: Propojení technologií se sociálním dopadem

Vybranými projekty jsou AdiQuit, který má za cíl odvykání kouření, Deaf Travel – cestovatelská aplikace pro neslyšící, dále projekt Dětská obezita, který řeší nadváhu u malých dětí, aplikace Echo, která si bere za cíl pátrání po pohřešovaných lidech a v neposlední řadě také projekt Signslate, který pomáhá tlumočit neslyšícím. Všem projektům gratulujeme a přejeme hodně úspěchu při vývoji své demo verze.

Tým Signslate a Adriana Dergam z Nadace Vodafonetým Signstlate a Adriana Dergam z Nadace Vodafone

Honza Wirth (tým Deaf Travel) vysvětluje, jaký přínos bude mít cestovatelský průvodce pro neslyšícíDeaf Travel

Dalšími týmy postupujícími do akcelerace jsou Echo a Dětská obezitatým Echotým Dětská obezita

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.