VozejkMap stále na cestě vpřed

VozejkMap stále na cestě vpřed

Mobilní aplikace a webové rozhraní www.vozejkmap.cz nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR. Vozíčkáři si v aplikaci mohou naplánovat cestu tak, aby se nedostali do potíží a mohli cestovat samostatně. Díky aplikaci si také snadno vyhledají např. nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC. Mohou se tak pohybovat stejně svobodně jako lidé bez hendikepu. Data zadávají a ověřují samotní vozíčkáři.  

Projekt, který realizuje Česká asociace paraplegiků – CZEPA, byl odstartován v roce 2013 v Laboratoři Nadace Vodafone. V současnosti má aplikaci staženo 2 140 uživatelů. Pracuje s ní průměrně 1 690 vozíčkářů měsíčně, z toho 70 % opakovaně. Přes webové rozhraní s VozejkMap pracuje průměrně 995 uživatelů měsíčně, z toho cca 40 % opakovaně. Celkem je nyní ve VozejkMap 8 923 bezbariérových míst.

Na základě zpětné vazby od uživatelů prošel VozejkMap od spuštění několika inovacemi. Získal přehlednější grafickou úpravu. Bylo zásadně upraveno vyhledávání tak, aby bylo možné kombinovat lokalitu a filtr. V praxi to znamená, že lze jedním zadáním vyhledat například všechny bezbariérové restaurace v Pelhřimově. K rychlé orientaci přispívá také nové automatické zoomování mapy na vyhledávanou lokalitu. Zrychlilo se načítání mapy i vyhledávání. Přibyla užitečná tlačítka, díky kterým mohou vozíčkáři sdílet se svými přáteli místa, která je zaujala. Mimo jiné byla také zprovozněna omezená mobilní verze pro uživatele, kteří přijdou na web z mobilu a nemají staženou aplikaci.

VozejkMap získal několik ocenění. Nejlepší internetový projekt 2013 v soutěži Fóra dárců „Být vidět“. 2. místo a zvláštní cenu Nadace Vodafone v soutěži Fondu Otakara Motejla „Společně otvíráme data“ a Cenu Nadace Vodafone Rafael za využití ICT inovativním způsobem s dopadem na zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením.

vozejkmap

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.