Učíme se mluvit rukama

Učíme se mluvit rukama

Ve startupovém programu Laboratoř Nadace Vodafone aktuálně podporujeme dva týmy neslyšících a nedoslýchavých. Tým Deaf Travel pracuje na cestovatelském průvodci, který neslyšícím a znakujícím cestovatelům představí pomocí videí ve znakovém jazyce jednotlivé památky. Tým Signslate zase vyvíjí tlumočníka do kapsy, kterého by si neslyšící v případě potřeby zavolali, podobně jako třeba službu UBER. Tlumočníků do znakového jazyka je totiž málo a nemohou být všude. 

Proto jsme se i my v Nadaci rozhodli přispět k lepší komunikaci a s lektorem Honzou Wirthem ze Znakovárny, který je součástí týmu Deaf Travel, jsem otevřeli 10týdenní kurz znakového jazyka. Nabídli jsme ho i kolegům ve Vodafone a zájem byl tak velký, že během dvou dnů bylo "vyprodáno". A i po začátku kurzu psali další zájemci. Už teď proto máme další turnus z poloviny obsazený. 

První hodinu jsme měli ještě s tlumočnicí, od té další už je na nás ale Honza sám. A zatím nás chválí, jen prý potřebujeme do našeho projevu dostat víc emocí. Znakový jazyk - to totiž není jen povídání "rukama nohama" ale i mimikou v obličeji. 

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.