Tvůrci Záchranky spustili aplikaci pro vysokohorskou turistiku na Slovensku

Tvůrci Záchranky spustili aplikaci pro vysokohorskou turistiku na Slovensku

Námi podporovaná technologie pomáhá zachraňovat životy i na slovenských horách. Pokud míříte k sousedům do hor, můžete nově využít i mobilní aplikaci Horská záchranná služba určenou přímo pro vysokohorskou turistiku.

Při volání vám na slovenských horách vám pomůže i česká aplikace mobilní aplikace Záchranka, která v případě volání z aplikace odešle vaši přesnou polohu, zdravotnické údaje, kotakty na osoby blízké a mnoho dalšího. Slovenská aplikace Horské záchranné služby ale obsahuje víc vychytávek přímo do hor:Zleva: Zástupce Generali Česká Pojišťovna, Náčelník Horské Záchranné služby a autor aplikace Záchranka

✔️elektronická kniha vycházek a túr, která umožňuje snazší dohledání turistů v případě, kdy už si dotčený například po pádu nemůže sám přivolat pomoc
✔️výstrahy a upozornění na lavinová a jiná nebezpečí
✔️ informace o stanicích horské služby či horských chat
✔️ kompletní přehled povětrnostních podmínek včetně webkamer v horách

Některé z těchto funkcionalit plánují autoři české aplikace Záchranka ve spolupráci s Horskou službou ČR přidat i do české verze. Tak se těšíme!

Opatrujte se! A dejte nám vědět, jestli aplikaci použijete!

Reportáž z místa můžete vidět na tomto odkaze.

 

Stahujte:

Android zde

iOS zde

náhled nové mobilní aplikace Horská Záchranná služba

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.