Světluška rozdělila i díky zaměstnanecké sbírce Vodafonu 1 milion korun

Světluška rozdělila i díky zaměstnanecké sbírce Vodafonu 1 milion korun

Program Technologie se Světluškou podpoří celkem 12 projektů, které se zaměřují na zvýšení digitální gramotnosti lidí se zrakovým handicapem, nebo vyvíjejí či upravují speciální počítačové a mobilní aplikace. Nevidomí tak budou mít přesnější navigaci, psát snáze emaily a lépe využívat moderní technologie. Letošní ročník Technologií se Světluškou finančně podpořili zaměstnanci Vodafonu i Nadace Vodafone.

Zaměstnanecká sbírka probíhala ve Vodafonu loni na podzim a vynesla 182 000 korun. Nadace Vodafone tuto částku zdvojnásobila a podpořila tak program Technologie se Světluškou částkou 364 000 korun. Vedle finanční podpory pomohl s výběrem projektů v porotě soutěže Technologie se Světluškou také Petr Dvořák, ředitel vývoje IT z Vodafonu.

Podporu získají například tyto projekty:

  • Naviterier Conversation – navigace pro mobilní telefony uzpůsobená přímo pro potřeby lidí se zrakovým handicapem - České vysoké učení technické v Praze
  • Propojení interaktivní tabule s tablety žáků se zrakovým postižením v ZŠ pro zrakově postižené nám. Míru v Praze – ZŠ pro zrakově postižené, Praha náměstí Míru
  • Zpřístupnění užívání Apple iPhone nevidomým uživatelům, Okamžik z.s.
  • Vzdělávací kurzy pro osoby se zrakovým postižením v oblasti využití moderních technologií, Kafira o.p.s.
  • Kurz nácviku práce s počítačem pro těžce zrakově postižené formou rekondice a individuálního pobytu - Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina o.p.s.

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.