Roztáčíme nové kolo Laboratoře

Na pomyslnou startovní čáru dalšího ročníku programu Laboratoř Nadace Vodafone se v předposledním říjnovém týdnu postavilo 16 projektů z celé ČR. Jejich paleta je i letos různorodá, od speciální aplikace na ulehčení každodenního života lidem s Alzheimerovou chorobou či cystickou fibrózou až po zvyšování efektivity zdravotnické záchranné služby a organizaci finančních sbírek pro neziskové organizace. Společným prvkem všech těchto projektů je jejich přesah do moderních technologií, kdy pro jejich úspěšnou realizaci bude potřeba využít nejnovějších IoT řešení, webových či mobilních aplikací. Honza Veselý, jeden z ideamakerů projektu k tomu dodává, že „jej překvapila letošní vyšší účast lidí přímo zasažených problémem, ať už je to samotné onemocnění nebo nemoc blízkého člověka. “

 Bootcamp 4. ročníku Laboratoře Nadace Vodafone

Během úvodního setkání představili všichni účastníci své projekty formou krátké prezentace členům poroty, mentorům a konzultantům, kteří se na akceleračním programu podílejí. V průběhu dvoudenního bootcampu v pražském Impact Hubu měli tak zástupci všech projektů možnost vyzkoušet si metodu tzv. Lean Canvas – zjednodušeného podnikatelského plánu ve formátu jedné stránky, a díky ní si také dokázali zmapovat jednotlivá rizika jejich budoucího podnikání. V rámci mastermind skupin pak rozebrali svůj projekt takřka na „dřeň“, a živě na místě prodiskutovali s mentory, konzultanty a ostatními účastníky možnosti jeho realizace. Jak říká jeden z účastníků, Marek Vosecký z projektu CF SMART Health, který se zabývá aplikací pro nemocné cystickou fibrózou „byly to dva brutálně intenzivní dny plné brainstormingu, ideí a zpětné vazby s nejkreativnějšími lidmi, kteří pomůžou projektu zařadit několikanásobný kvalt. "

Součástí prvního bootcampu Laboratoře Nadace Vodafone bylo také stanovení úkolů pro další období, které týmy musí splnit do dalšího setkání, které se koná 22. listopadu. Na něm porota vybere 10 postupujících týmů do akceleračního programu pro rok 2017.

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.