Jak může internet věcí pomoci životnímu prostředí? První český IoT EnvironHackathon se bude konat v Ostravě za podpory Nadace Vodafone

První český IoT EnvironHackathon se bude konat v Ostravě za podpory Nadace Vodafone

Jak mohou životnímu prostředí pomoci nejnovější technologie? Odpověď na tuto otázku budou hledat účastníci ostravského IoT EnvironHackathonu. Každý z 10 týmů po 5 lidech bude mít ze soboty na neděli 24. - 25. září přesně 24 hodin na vytvoření vlastního životaschopného projektu. Akci zaměřenou na propojování neziskového sektoru, veřejné správy, podnikatelské sféry a technologických kapacit pořádá Nadace Vodafone společně s Fakultou elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava a předchází ji otevřená konference na stejné téma.

Cílem obou částí IoT EnvironHackathonu v Ostravě je dát dohromady odborníky z oblasti životního prostředí s technology a lidmi z byznysu či marketingu. V pátek mohou diskutovat, potkat se, ze soboty na neděli potom zhruba 50 z nich čeká 24 hodinový inovační maraton,” hovoří o vůbec prvním českém IoT EnvironHackathonu Gabriela Drastichová, Programová manažerka Nadace Vodafone, a dodává: “Celý hackathon je nesoutěžní, podporujeme spolupráci s mentory i mezi týmy navzájem. Smysluplné projekty, které budou pokračovat, může Nadace Vodafone podpořit grantem.

Páteční konference

V pátek 23. září, den před samotným hackathonem, proběhne v prostorách auly Gong v Dolní oblasti Vítkovic konference na téma životního prostředí a moderních technologií, zejména internetu věcí (IoT). Internet věcí je nyní jedna z nejrychleji rostoucích oblastí ve světě IT a telekomunikací. Podle odhadů analytické společnosti IDC bude do roku 2020 zapojeno do internetu věcí až 30 miliard zařízení, dle studie Intelu dokonce až 50 miliard. V důsledku může IoT znamenat podobnou revoluci jako nástup mobilního telefonu.

Na konferenci vystoupí jak technologičtí specialisté, například Pavlína Zemanová, IoT Partner Manager Vodafone ČR, která je zároveň součástí Vodafone IoT Global Teamu pro Střední Evropu, tak i zástupci neziskových organizací orientujících se v problematice ochrany životního prostředí, jako například zástupci organizace Čisté nebe.

Vstup na konferenci je bezplatný, kvůli omezené kapacitě je však nutná předchozí registrace.

50 účastníků, 10 týmů, 24 hodin

Sobota bude již patřit samotnému hackathonu. 10 týmů po 5 lidech bude mít ze soboty na neděli 24. - 25. září za úkol vytvořit vlastní životaschopný projekt, který skrze technologie napomáhá zachování či zlepšování životního prostředí. Pomáhat jim v tom bude desítka zkušených mentorů a facilitátorů, jak z byznysové, tak neziskové sféry, vč. některých přednášejících z předchozího dne. Dohromady budou mít 24 hodin na to vymyslet, navrhnout a posunout svůj projekt do podoby, kterou pak budou prezentovat porotě složené z partnerů soutěže.

Na rozdíl od klasického hackathonu je IoT EnvironHackathon v Ostravě nesoutěžní a jeho účast není omezena na programátory, naopak musí každý tým obsahovat alespoň jednoho zástupce všech tři rolí: odborníka na životní prostředí, experta na technologie i člověka s vhledem do byznysu/produktu či marketingu. Cílem je propojovat obory a zároveň zvýšit šance na úspěch konkrétních projektu. Nadaci Vodafone přitom velmi záleží na dalším pokračování na akci navržených projektů. Týmy, které chtějí v práci pokračovat, se budou moci přihlásit o speciální granty Nadace Vodafone na další vývoj nápadů.

Přihlašovat se mohou jednotlivci i týmy na této stránce, z přihlášek pak organizátoři vyberou padesátku účastníků.

IoT EnvironHackathon pořádá Vysoká škola báňská - Technická univerzita za spolupráce Nadace Vodafone a agentury FENEK^^.

Web IoT EnvironHackathonu najdete zde.

Web konference najdete zde.

 

Registrace na IoT EnvironHackathon

Registrace na konferenci

 

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.