První česká audio hra zaujala herní profesionály, brzy si zahraje veřejnost

První česká audio hra zaujala herní profesionály, brzy si zahraje veřejnost

Bezbariérové herní studio Kikiriki Games oficiálně představilo první českou audio střílečku To the Dragon Cave. V netradiční mobilní hře, jejímž partnerem je Nadace Vodafone, se hráč musí orientovat jen s pomocí svého sluchu. Jako první si ji vyzkoušeli v Praze návštěvníci herní konference Esport & Gaming Summit 2022.

Miloš Kukla hraje blind friendly hru„Ještě nikdy jsem neměl možnost vyzkoušet si hru, která by byla založená jen na zvucích. Byl to pro mě nesmírně zajímavý zážitek, když jsem se musel orientovat a reagovat jen na základě toho, co jsem kolem sebe slyšel. Navíc jsem si v průběhu hry uvědomil, že při hraní zapojuji víc fantazii a najednou jsem si sám začal představovat, jak třeba vypadá takový drak,“ popsal své dojmy herní publicista a majitel eso games Martin Hubrt.

Za nápadem vytvořit mobilní hru, ve které bude hráč odkázán jen na svůj sluch, stojí Jana a Miloš Kuklovi. Poté, co loni v listopadu vstoupili do akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone, založili bezbariérové herní studio Kikiriki Games. Jejich záměrem bylo rozšířit nabídku mobilních her přístupných pro nevidomé hráče. Takových titulů je na trhu totiž stále nedostatek. Jejich nápad se ale postupně proměnil v rozhodnutí vytvořit audio hru, kterou si budou moci užít i vidící hráči.

Jana Kuklová u stánku představuje hru„Překvapilo nás, že střílet do nepřátel bez pomoci zraku bavilo i naše vidící kamarády. V průběhu vývoje jsme se proto rozhodli do hry přidat také grafické rozhraní, aby hru mohli ovládat i ti, kteří nevyužívají odečítač obrazovky. Takže nakonec jsme vlastně zpřístupňovali hru pro vidící uživatele. Ukázalo se totiž, že to, co je pro nevidomého v blind friendly hře často samozřejmostí, se vidícímu hráči musí podrobněji vysvětlit,“ směje se nevidomá spoluzakladatelka herního studia Jana Kuklová.

Audio střílečka To the Dragon Cave nabízí příběhovou linku, ve které hráč projde devíti různými prostředími jako je například Křišťálový palác nebo Země věčného sněhu. V průběhu své cesty se navíc setká s jedenácti druhy nepřátel. Vše kolem něj je ale vykresleno jen prostřednictvím zvukových efektů. 

Po dokončení příběhu se potom odemkne Nekonečná bitva, ve které může hráč své dovednosti v audio střelbě porovnávat s ostatními a sledovat své skóre v celosvětových žebříčcích. 

Podobnou výzvu o nejlepšího audio střelce uspořádali tvůrci hry také na herní konferenci Esport & Gaming Summit 2022. Zapojil se do ní i herní designér Jiří Vojtěch, který své dojmy ze hry shrnul slovy: 

„To the Dragon Cave je skvělá audio hra, která mě příjemně překvapila originálním gameplayem. Vidím v konceptu hry velký potenciál a prostor na rozšíření. Doufám, že v Kikiriki games budou pokračovat s vývojem této hry i po vydání.“

Mobilní audio střílečka To the Dragon Cave vychází 15. května. Dostupná bude pro iPhony i telefony se systémem Android. Už nyní si ji lidé mohou předobjednat na své iPhony v Apple AppStore. Kromě češtiny nabídne také anglickou verzi. V následujících týdnech potom herní studio Kikiriki Games hru doplní o španělský, německý a polský překlad.

Tým Kikiriki Games a Laboratoře Nadace Vodafone

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.