Projekt Vpohybu s názvem Jihlaváci jdou k referendu! vybral na HitHit.com 105 tisíc korun

Projekt Vpohybu s názvem Jihlaváci jdou k referendu! vybral na HitHit.com 105 tisíc korun

Před třemi lety to vypadalo, že politici a úředníci na Vysočině prosadí stavbu obrovské spalovny odpadů v Jihlavě. Mnoha obyvatelům se takový způsob rozhodování o kontroverzní stavbě nelíbil. Psaly se petice, proběhlo několik demonstrací i veřejných diskusí. Místní politiky to ale nechávalo stále v klidu a názor veřejnosti  nebrali v potaz. Až skupina 7 lidí řekla dost a prosadila místní referendum, aby se k otázce spalovny a odpadů mohli vyjádřit sami občané a politici je konečně museli poslechnout. Cesta k referendu nebyla však snadná, návrh na vypsání referenda nebyl radnicí opakovaně přijat. Nakonec vše skončilo až u Ústavního soudu, který dal této skupině za pravdu a veškeré připomínky magistrátu proti referendu smetl ze stolu.

Aby bylo podzimní referendum platné, musí k němu přijít alespoň 15 tisíc lidí. Proto je nezbytné, aby referendu předcházela komunikační kampaň. A právě s ní se tito nadšenci přihlásili do programu Vpohybu. A jelikož podmínkou programu je vybrat na Hithit.com alespoň polovinu cílové částky, hned se do kampaně pustili. Během měsíce vybrali místo požadovaných 65 tisíc korun celých 105 033 Kč. Nadace Vodafone jim nyní poskytne podporu dalšími 65 000 Kč.

Věříme, že i díky zájmu a podpoře veřejnosti nakonec minimálně 15 tisíc Jihlaváků k referendu dorazí!

Více o projektu na http://referendumjihlava.cz/

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.