Pro aplikace karanténa neplatí. Šiřte je dál!

23. 03. 2020

Pro aplikace karanténa neplatí. Šiřte je dál!

Jsme s Vámi! I v této složité době, kterou ale společně určitě zvládneme. Přinášíme vám přehled námi podpořených aplikací a projektů, které můžete teď v době nouzového stavu využít. Pro zábavu, dopravu, vzdělávání nebo pomoc ostatním.

Být doma je pro dospělé, děti, ale i naše seniory poměrně náročná situace. Tak proč nespojit příjemné s užitečným? Stáhněte si zdarma unikátní aplikace, které mohou pomoci zachránit život a zdraví, které zlepšují kvalitu života lidí a které pomáhají v rozvoji vašich dětí.

Aplikace Záchranka

Aplikace Záchranka pomáhá i v době karantényAplikace Záchranka se ukázala být jako vizionářský projekt, vždy o pár kroků napřed. Okamžité notifikace, které spustila na podzim pro města, se dnes staly okamžitým nástrojem pro upozornění na nová opatření a informace ohledně koronaviru pro všechny, co jí mají v telefonech. To je skoro 1,3 milionů Čechů.

V případě ohrožení života se pomocí aplikace rychle spojíte s linkou 155, pokud chcete ale konzultovat informace o koronaviru, volejte 1212.

A navíc díky aplikaci můžete zabavit děti a naučit je poskytnout první pomoc. Interaktivní návod najdete v aplikaci.

 Stahujte, pro všechny zdarma.

https://www.zachrankaapp.cz/

AfaSlovník pro zábavu seniorům

Námi podpořený projekt AfaSlovník dává k dispozici zdarma plnou verzi své webové aplikace pro osoby s afázií. AfaSlovník pomáhá cvičit slovní zásobu, čtení i psaní a tyto dovednosti propojit s audio a vizuálním vjemem. Využít ji ale mohou pro zpestření také senioři s kognitivním deficitem, děti s odlišným mateřským jazykem, děti s vývojovou dysfázií nebo poruchami autistického spektra. Proměňte dobu omezení v užitek. Nebojte, brzy bude lépe.

https://www.afaslovnik.cz/cs/

Aplikace AfaSlovník v karanténě

Včelka trénuje čtení

Pomáháme rodičům zvládnout další týden se zavřenými školami. Stáhněte dětem námi podpořenou aplikaci Včelka. Zabaví je a ještě potrénují čtení, angličtinu nebo španělštinu. S promo kódem #UCIMESEDOMA máte aplikaci na 6 týdnů bezplatně.

https://www.vcelka.cz/

Aplikace Včelka v karanténěNa kole místo MHD

Oblíbená růžová kola Rekola, která prošla ve svých začátcích taky naší Laboratoří Nadace Vodafone, jsou ještě do 27. března zdarma pro všechny. Pokud už musíte ven, vyhněte se MHD a jeďte na kole.

https://www.rekola.cz/

Logo rekola

Darování online – pro divadla, zdravotníky nebo matky samoživitelky

Portál Darujme.cz se stal už synonymem pro online dárcovství a v těchto týdnech plní svoji funkci o to víc. Pomáhá zavřeným divadlům, klubům či galeriím. Třeba Cirk La Putyka přes portál Darujme.cz vybral přes 700 000 Kč.

A pomoci můžete i těm, kteří pomáhají - přetíženým zdravotníkům.

Podpořit můžete i Koordinační centrum pro seniory, projekt Přestupní stanice, který pomáhá lidem bez domova, nebo Klub svobodných matek. Ti všichni patří k velmi ohroženým skupinám.

Děkujeme! Jsme s Vámi!

Darujme.cz banner

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.