Neziskovky vyzývají: Oslavte letos Den dětí jinak a pomozte dětem v nouzi

31. 05. 2017

Neziskovky vyzývají: Oslavte letos Den dětí jinak a pomozte dětem v nouzi

České neziskové organizace se spojily v kampani Darujte šanci na lepší dětství, která vyzývá veřejnost, aby přispěla na dobročinné projekty podporující děti v nouzi. Kampaň probíhá v rámci letošního Mezinárodního dne dětí, a to skrze službu Darujme.cz. K vývoji služby darujme.cz přispěla mimo jiné i Nadace Vodafone.

Na darujme.cz/dendeti lze najít přehled projektů, které mohou lidé v rámci kampaně podpořit. Do kampaně je zapojená například organizace Adra, která chce získat prostředky pro vzdělávací centrum ve slumu v bangladéšské Dháce. Člověk v tísni v rámci kampaně usiluje o podporu svých vzdělávacích aktivit v Česku, iniciativa Dejme dětem šanci zase podporuje děti a mladé lidi z dětských domovů, kteří se připravují na samostatný život.

Ke kampani se připojil také Klub nemocných cystickou fibrózou, který pomáhá tzv. „slaným dětem“ – tedy dětem s tímto onemocněním. Další zapojenou organizací je Zdravotní klaun, který se svým letním programem Cirkus Paciento zaměřuje na děti, které tráví prázdniny v léčebnách a nemocnicích. Organizace Ratolest Brno pak pomáhá nejen ohroženým dětem, ale i jejich rodičům a celým rodinám.

„Na stránkách Darujme.cz chceme lidem ukázat různé možnosti, na co vše mohou v Den dětí darovat, pokud chtějí pomoci právě dětem a mladým lidem,“ říká Zdeněk Mihalco z Nadace Via, která službu Darujme.cz s provozuje. „Cílem kampaně je ukázat, že Mezinárodní den dětí lze oslavit i jinak, a to podporou dětí, které tolik štěstí v životě neměly,“ dodává.

Služba Darujme.cz, k jejímuž vývoji přispěla Nadace Vodafone Česká republika, umožňuje jednoduchou formou podporovat dobročinné projekty on-line. Službu využívá více než 350 českých neziskových organizací. Skrze Darujme.cz lidé loni darovali na dobročinnost přes 28 milionů korun.

 

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.