Nadace Vodafone znásobuje částku vybranou kampaní #bezdechu na podporu aplikace CF Hero

Nadace Vodafone znásobuje částku vybranou kampaní #bezdechu na podporu aplikace CF Hero

Letošní Mezinárodní den dárcovství a dobrovolnictví Giving Tuesday se v České republice slavil už podruhé. Nadace Vodafone se zaměstnanci Vodafonu svou sbírkou podpořili vývoj a uvedení na trh mobilní aplikace CF Hero. Tu vyvíjí Klub nemocných cystickou fibrózou na pomoc dospívajícím s tímto genetickým onemocněním. Částku 874 467 korun, kterou se podařilo vybrat mezi individuálními dárci na platformě Darujme.cz a v dobročinných aktivitách zaměstnanců a partnerů Vodafonu, Nadace Vodafone zdvojnásobí. Celková částka 1 748 936 korun pomůže profinancovat nejen dokončení mobilního kouče CF Hero, který pomůže mladým lidem s cystickou fibrózou, ale také následné aktivity projektu.

 „Původní cílovou částku, kterou jsme si stanovili na platformě Darujme.cz, jsme díky štědrosti dárců překonali téměř o třetinu. Jsme rádi, že se vývoj mobilní aplikace CF Hero pro mladé lidi s cystickou fibrózou rozhodla podpořit Nadace Vodafone i zaměstnanci Vodafonu. Díky zdvojnásobení darované částky můžeme oznámit, že vývoj aplikace a uvedení na český trh předpokládáme do června 2018, CF Hero bude bezplatně ke stažení jak pro Android i iOS. Následně začneme pracovat na lokalizacích aplikace CF Hero pro anglicky a německy mluvící země, aby se aplikace dostala k co největšímu počtu uživatelů,“ uvádí Marek Vosecký, grantista programu Rok jinak Nadace Vodafone, který se věnuje vývoji a uvedení aplikace CF Hero na trh.

 Aplikace CF Hero bude fungovat jako online kouč pro mladé pacienty s cystickou fibrózou a pomůže jim při dodržování náročného denního režimu. Předpokladem dobrých výsledků léčby je totiž motivace a aktivní spolupráce pacienta, který v rámci léčebné terapie několikrát denně provádí pravidelné inhalace léků a solí, provádí rehabilitační cvičení a užívá léky nahrazující trávicí enzymy. Aplikace pomůže poutavou gamingovou formou mladým pacientům převzít zodpovědnost za vlastní zdraví, zároveň bude sdružovat pacientské informace a zaznamenávat zdravotní stav, což může pomoci při dalším stanovování léčby a usnadnit práci lékaři.

Smysluplné projekty, které využívají moderní technologie, podporujeme kontinuálně grantovými programy jako je Laboratoř Nadace Vodafone či Rok jinak. Mezinárodní den dárcovství Giving Tuesday vítáme jako další příležitost, jak významně podpořit například letošní inovativní mobilní aplikaci, která chce mladým pacientům s cystickou fibrózou zkvalitnit a prodloužit život,“ říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone. Do sbírky se jako vloni zapojili také zaměstnanci Vodafonu s partnerskými call centry, a to nejen přispěním na Darujme.cz, ale i částkou získanou z dobrovolnických aktivit a darováním benefitních bodů. Dárcovské a dobrovolnické aktivity probíhaly v Ostravě, Ústí nad Labem, Chrudimi, Brně a v Praze, kde svůj Den pro neziskovku strávilo nejvyšší vedení Vodafonu v Domově pro zrakově postižené Palata.

Za letošní rok přispěli lidé na dobročinné projekty na dárcovské platformě Darujme.cz už více než 36 milionů korun. Celosvětový svátek dárcovství Giving Tuesday se slaví v ČR teprve podruhé, zájem lidí pomoci je oproti loňsku výrazně vyšší. Dárci mohou jednoduše a online podpořit kampaně neziskových organizací, jednotlivců či přispět na větší projekt, kterým je například uvedení do života mobilní aplikace CF Hero, kterou podporuje Nadace Vodafone,“ dodává Lukáš Hejna za největší český on-line dárcovský portál Darujme.cz. 

 

 

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.