Nadace Vodafone podpoří v programu Vpohybu 6 nových projektů

14. 07. 2016

Nadace Vodafone podpoří v programu Vpohybu 6 nových projektů

 

Praha, 14. července 2016 V rámci programu Vpohybu podpořila Nadace Vodafone za 10 let své existence už více než 400 projektů. V letošním roce vybrala 6 projektů, každý z nich podpoří v začátku 10 000 korunami. Cílová částka, o kterou uchazeči žádali, musela být minimálně ve výši 100 000 korun. Alespoň polovinu cílové částky musí realizátoři získat crowdfundingovou kampaní na portálu HITHIT.cz, Nadace Vodafone vybranou částku zdvojnásobí.

 „Snažíme se každý rok vybírat různorodé projekty ze všech koutů České republiky. Letošní vítězové se zaměřují na kulturu, pomoc lidem s postižením a životní prostředí,“ říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone. „Loňským nejviditelnějším projektem, který Nadace podpořila, byl projekt s názvem #prsakoule. Vybral přes 300 000 korun na silikonové modely prsou a varlat, které mladí medici a sestřičky využili pro školení již více než 5 000 lidí, aby objevili rakovinu včas,“ dodává Adriana Dergam.

Letošní vítězné projekty:

Jsme offline – Tišnov v pohybu  

Studentky gymnázia chtějí „rozpohybovat“ město Tišnov týdenním festivalem, který nabídne nejen studentům zajímavě trávit volný čas. Akce bude doprovázena výstavou inspirovanou projektem Humans of New York, kulinářským workshopem nebo koncertem.  

Na film do muzea!

Organizace NaFilM, která dlouhodobě přibližuje veřejnosti dějiny kinematografie, by ráda vybudovala první filmové muzeum v Praze se stálou expozicí a programy pro školy a veřejnost. Projekt navazuje na úspěšnou pilotní výstavu Na film!, kterou v minulosti také podpořila Nadace Vodafone.

JOY RUN 2017!

Organizace Handicapoviny z Opavy chce podpořit běžecké závody s handicapovanými dětmi a mladými lidmi s využitím speciálních sportovních vozíčků. Hlavním cílem je integrace této skupiny mezi zdravé vrstevníky a uspořádání sportovně-zábavného dne pro širokou veřejnost v minimálně 4 městech.

SummerJob 2016 – 2017

150 mladých dobrovolníků nezištně pomáhá druhým lidem ve 4 obcích na Jesenicku. Cílem je jednak pomoci starším a potřebným lidem s manuální prací a zároveň zapojit mladé lidi do společné práce a do sportovního, kulturního a duchovního programu. Tím by rádi oživili zájem mladých o veřejné věci a pomohli fungování obcí v pohraničí. Doprovodnou součástí projektu jsou také každovečerní kulturní programy.

Pilsen Busking Fest 2016

Plzeňská nezisková organizace Conexis by ráda uspořádala pouliční festival v centru Plzně, který účastníkům nabídne kvalitní a originální umělce. Na festival by pak ráda navázala celoroční podporou komunity místních umělců.

Jihlaváci jdou k referendu!

Skupina 7 lidí, která již dokázala vyvolat v Jihlavě referendum o odpadech, se chystá zorganizovat komunikační kampaň aktivizující obyvatele Jihlavy, aby k vyhlášenému referendu o nakládání s odpady a výstavbě spalovny odpadů přišli. Aby bylo referendum platné, musí k němu přilákat minimálně 35 % voličů. 

 

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.