Laboratoř: nastavení cílů a práce s mentory

Laboratoř: nastavení cílů a práce s mentory

Osmý ročník akceleračního programu Laboratoř má za sebou první třetinu. Letošní běh je výrazně jiný, a to nejen vlivem koronaviru, který většinu aktivit přesunul do online prostoru, ale především tím, že jsme se zaměřili na cílenější podporu menšího množství projektů. Co už mají za sebou? Na čem pracují? A jak program zatím hodnotí? O tom následující řádky. 
Laboratoří teď prochází tyto projekty

  • DAPSEN - digitální akademie pro seniory 
  • Daruju krev – aplikace pro motivaci dárců krve 
  • Protectu - asistenční služba pro seniory 
  • SpeechMate - nástroj pro uživatele s poruchou komunikace 
  • VR VITALIS – rehabilitace ve virtuální realitě

Na organizaci 8. ročníku spolupracujeme s týmem soutěže Vodafone Nápad roku.  

Jana Trdá z projektu VR VitalisProsinec byl hlavně o párování týmů s hlavními mentory a seznamování s celou administrativou a organizací akceleračního programu. A jaké jsou dojmy účastníků? 
Hodně nás to motivačně nakoplo. Ve firmě je taková dynamičtější energie, pravidelné schůzky nás směrují, máme jasné milníky a úkoly, a to je v téhle turbulentní době takové uklidňující,” hodnotí Jana Trdá z projektu VR Vitalis účast v akceleračním programu. 

Přínosem mentorů je, že nám na naše nápady dávají kritický feedback a jsou schopni nám dle své odbornosti poradit s věcmi, kterým my tolik nerozumíme. Také proaktivně přicházejí s vlastními nápady a snaží se vývoj akcelerovat,” doplňuje Pavel Mužík z projektu Protectu. 

Marcela Levinská z projektu SpeechmateDůležité je taky správné nastavení cílů. Odhadnout, co je reálné během následujících měsíců v projektu dokázat, pomáhá účastníkům náš tým Laboratoře i mentoři. 

Jsme ve fázi počátečního vývoje nové verze speciální komunikační aplikace Speech Mate AAK. Určitý čas jsem věnovala tomu, abych zjistila, jaké funkce stávající uživatelé u aplikace postrádají či, co by změnili. Momentálně jsme ve fázi určování priorit pro vývoj, nastavujeme časový harmonogram jednotlivých fází vývoje,” vysvětluje Marcela Levinská z projektu SpeechMate. 

Michal Sládek z projektu DAPSENAktuálně pracujeme na základním prototypu webového portálu Dapsen, který by měl veřejnosti už na jaře představit základní principy a fungování našeho vzdělávacího projektu. Současně bychom už v rámci hotového prototypu rádi oslovili digitální komunitu seniorů a požádali je o aktivní zapojení do projektu, především pak při vlastním designování procesů vzdělávání a osvojování digitálních dovedností,” říká Michal Sládek za projekt DAPSEN - digitální akademie pro seniory, a dodává: “Věříme, že se nám díky prototypu a komunikaci projektu podaří oslovit ke spolupráci partnery jako jsou banky, zdravotní pojišťovny nebo stát, který postupně zavádí další digitalizované služby státní správy."

Hodně energie všem týmům i mentorům a těšíme se na další progress meeting. 

Jolana Hájková a Mirka Kočíková z Laboratoře radí týmu LaboratořePrototyp aplikace Daruju krev

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.