Konference INSPO Online 2022

22. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se letos uskutečnila 3. listopadu jen v online podobě a ukázala, jak technologie pomáhají lidem s různým zdravotním postižením nebo při psychických potížích.


Letošní konferenci, kterou už od roku 2014 podporuje Nadace Vodafone zahájila ředitelka nadace Zuzana Holá se slovy: „Jsme rádi, že ani tento turbulentní rok nezastavil nové nápady, krásné projekty a jejich vývoj. Některé z nich, o kterých tu dnes uslyšíte, prošly i naším akceleračním programem - Laboratoří Nadace Vodafone, a je skvělé, že k nám stále přicházejí nové nápady, které primárně řeší pozitivní společenský dopad.“

V přenosu pak byly představeny brýle s rozšířenou realitou pro neslyšící, skeleton pro výcvik a usnadnění chůze, aplikace poskytující psychologickou pomoc nebo mobilní hry pro nevidomé od studia Kikiriki Games, které chce ukázat, že tým složený převážně ze zdravotně handicapovaných, může obstát v tržním prostředí. 

Všechny tyto pomůcky a projekty zvyšují kvalitu života lidí se specifickými potřebami a celá akce je výrazem snahy podporovat budování otevřené a přístupné společnosti v digitálním věku.

Odkaz na přenos zde.

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.