INSPO online už v pondělí 12. října

INSPO online už v pondělí 12. října

Jubilejní 20. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se letos mimořádně uskuteční online, a to v pondělí 12. října od 16:30. Živé vysílání s interaktivními prvky bude pro všechny zdarma, bez nutnosti registrace, na www.inspo.cz a www.nadacevodafone.cz a jejich facebookových profilech.

Dvouhodinový program moderovaný Markem Janáčem nabídne výběr z přednášek a představí se i technologické novinky a inovace. Aplikace Záchranka diváky seznámí s novou funkcí – přenosu videa z místa nehody na dispečink zdravotnické záchranné služby - která velmi usnadní komunikaci neslyšících v nouzi díky funkci chatu. Dále se představí technologie OrCam, jejíž výhody divákům přiblíží nevidomý uživatel, a v neposlední řadě dostane prostor i Tvoje Láska – seznamka nejen pro handicapované a mnohem víc.

„Pomocí online živého vysílání INSPO 2020 chceme ukázat, že videokonference sice přímý prožitek z osobního kontaktu plně nenahradí, ale na druhou stranu představují mnoho nových možností, především co do přístupnosti publika. Navazujeme tím na praktické ukázky používání ICT inovací pro zkvalitnění každodenního života nejen lidí s handicapem, ale jak nám doba ukazuje, tak i pro širokou veřejnost,“ uvedl Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone, která je už sedmým rokem generálním partnerem konference INSPO.

Výhodou online přenosu je to, že jej může sledovat neomezený počet zájemců, kteří se hostů mohou přímo ptát prostřednictvím komentářů. Samozřejmostí bude zajištění maximální přístupnosti. Online vysílání nabídne i tlumočení do znakového jazyka a přepis pro neslyšící.

„Program vysílání bude velmi praktický, tak abychom předali co nejvíce zkušeností a poznatků z využívání novinek. Současně si vážíme toho, že většina účastníků si své vstupenky na březnový termín ponechala na následující rok a my se budeme těšit na viděnou nejen 12. 10. online, ale snad i osobně v dubnu 2021,“ konstatoval předseda BMI sdružení Jaroslav Winter, hlavní organizátor konference.

Program INSPO online

  • Zahájení (Marek Janáč, moderátor) 
  • Od tyčky v ústech k umělé inteligenci (Jaroslav Winter, BMI sdružení)
  • Hmatové knihy pro nevidomé čtenáře (spisovatelka Markéta Vítková a Michal Trnečka, Průša Lab)
  • Beey – nová generace automatického rozpoznávání řeči (Petr Herian, Newton Technologies)
  • OrCam MyEye - Revoluční pomůcka pro uživatele se zrakovým postižením (Jan Cejthamer a Tomáš Kadlec)
  • Cena Nadace Vodafone Rafael (Jan Fencl, Nadace Vodafone)
  • Videopřenosy na linku 155 z místa nehody přes aplikaci Záchranka (Filip Maleňák, ředitel Aplikace Záchranka)
  • Tvoje Láska - seznam (nejen) pro handicapované (Kristýna Mertlová)
  • Jeden svět: Filmový festival bez bariér (Mariana Chytilová)

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.