Rozhovor o naší aplikaci Bright Sky CZ

Rozhovor o naší aplikaci Bright Sky CZ

Mobilní aplikace Bright Sky CZ pro včasné odhalení domácího násilí začala v Česku pomáhat už prvním stovkám uživatelů. Branislava Marvánová Vargová z organizace ROSA, ktera nám pomohla aplikaci adaptovat na české prostředí, vysvětluje, jak aplikace pomáhá.

Moderátoři Událostí komentářů a náhled aplikace Bright SkyLidé, kteří se domnívají, že by sami nebo někdo z jejich okolí mohli být obětí domácího násilí, mohou použít nový mobilní „průvodce“ tímto jevem. Aplikace jim ozřejmí, zda skutečně k domácímu násilí dochází, jak na ně reagovat i to, jak násilníkovi definitivně uniknout.

Rozpoznat domácí násilí mají někdy problém i jeho oběti. V souvislosti s aplikací, která jim pomáhá, zní proto základní otázka: Kdy si ji mám stáhnout? Podle Branislavy Marvánové Vargové z organizace Rosa – centrum pro ženy, která spolupracovala na vývoji aplikace, je odpověď jednoduchá:

„Ve chvíli, kdy se svého partnera bojím, když se bojím toho, kdy přijde domů, když se bojím já jít domů, kdy se bojím toho, že nezvednu telefon a bude problém.“

Branislava Marvánová Vargová v pořadu Události komentáře

Celý rozhovor s Branislavou Marvánovou Vargovou, vedoucí sociálního poradenství organizace Rosa, najdete zde

Za spolupráci při adaptaci Bright Sky vděčíme našim dalším parterům jako jsou Policie České republiky a Ministerstvo vnitra.

Stahujte, sdílejte, pomáhejte

Android

iOS

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.