Další ročník grantového programu Vpohybu pro mladé lidi zahájen

19. 04. 2016

Další ročník grantového programu Vpohybu pro mladé lidi zahájen

Jste mladí, aktivní, plní nápadů na vylepšování svého okolí? Získejte peníze a podporu na realizaci svého projektu. Program Vpohybu Nadace Vodafone už 10 let podporuje mladé lidi, kteří organizují akce pro veřejnost nebo jakkoli zlepšují život ve svém okolí. Pro svůj projekt můžete získat minimálně 100 000 Kč a také podporu zkušených mentorů. Přihlášky posílejte do 31. května 2016.

Nastartujte svůj projekt
Máte nápad, jak rozhýbat své okolí a je vám do 26 let? Pošlete svou přihlášku do grantového programu Vpohybu u Nadace Vodafone. V loňském roce se úspěšně rozjelo 14 projektů z oblasti kultury, ekologie, zdraví a prevence, kultivace měst a obcí, pomoci handicapovaným nebo i vědy a techniky. Celkově už nadace podpořila více než 400 mladých projektů. Letos rozdělí až 2 miliony korun.

Od přihlášky k realizaci 
Žádat o grant Vpohybu mohou skupiny lidí do 26 let a nestátní neziskové organizace vedené lidmi do 30 let. Po odeslání přihlášky následuje dvoukolové výběrové řízení. Mladí prezentují své projekty několikačlenné porotě, která vybere nápady s největším potenciálem. Hned v začátku dostanou tito finalisté značnou podporu formou školení v oblastech jako vedení projektu, marketingu či PR, mohou očekávat individuální přístup a hlavně finance ve výši 10 tisíc korun na svou kampaň na Hithitu. Pomocí crowdfundingu, neboli komunitního financování, je pak potřeba vybrat minimálně polovinu částky potřebné na realizaci projektu. Ta je individuální, žadatelé si ji stanoví vždy sami. Druhou polovinu po úspěšné kampani přidá Nadace Vodafone.

Úspěšní absolventi
Program Vpohybu je doslova líhní skvělých aktivit, které se často proslaví i dostanou do povědomí širší společnosti. Zatím se převážné většině projektů podařilo pomocí crowdfundingu peníze vybrat a svůj projekt rozjet. Vznikla tak třeba Pracovna v parku, Zdrojovna, Kulturní sportovna Radlická, první české muzeum filmu NaFilm nebo známý počin v oblasti prevence rakoviny #prsakoule. Mladí lidé z Jablonce obnovili život v budově městských lázní a v Mladějově se zachránila jedinečná průmyslová památka parní úzkokolejky.

„Chceme být pro mladé lidi a jejich iniciativy především partnerem. Za úspěšný považujeme ten projekt, který se s naší pomocí nastartuje a dokáže pak fungovat samostatně dál. Rádi také mladým otevřeme dveře k dalšímu rozvoji jejich nápadů v rámci našich programů Laboratoř Nadace Vodafone či Rok jinak,“ doplňuje ředitelka pro CSR a korporátní komunikaci Vodafone Czech Republic a.s. Adriana Dergam.

Základní informace o Vpohybu 2016
Vpohybu je grantový program Nadace Vodafone ČR, jehož cílem je podpořit angažovanost mladých lidí na lokální úrovni, rozvíjet jejich kreativitu, leadership a komunikační dovednosti důležité pro jejich profesní uplatnění. Program je určený pro neformální skupiny mladých lidí do 26 let a nestátní neziskové organizace vedené mladými lidmi do 30 let. Jde o program, který Nadace Vodafone vyhlašuje od roku 2006, a celkově jeho prostřednictvím dosud podpořila přes 400 projektů. Nedílnou součástí grantu Nadace Vodafone je nutnost získat určitý objem peněz od veřejnosti prostřednictvím crowdfundingu na serveru Hithit.cz/NadaceVodafone. Představitelé projektů tak pro získání grantu musejí vyvinout větší aktivitu. Kampaň každého z projektů trvá 45 dní a její termín si volí realizátoři projektu sami podle vlastního harmonogramu.

Veškeré podrobnosti a náležitosti k přihlášce naleznete na www.nadacevodafone.cz/vpohybu

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.