Cenu Rafael získal projekt Cash Reader pro nevidomé

14. 10. 2020

Cenu Rafael získal projekt Cash Reader pro nevidomé

Letošním laureátem a historicky šestým držitelem ceny Rafael se stal projekt Cash Reader.

"Na konferenci INSPO jsme byli loni poprvé a nikdy by nás nenapadlo, že můžeme za rok udělat takový pokrok. Moc si toho vážíme a bereme to jako prestižní cenu. Stále doplňujeme další a další měny, teď aktuálně třeba doplňujeme africké měny. Máme ale v plánu udělat novou funkci, kterou chceme používat, až se zase začne cestovat. Ta funkce by měla umožnit přepočítávat hodnotu bankovek do domácí měny. Takže když uvedu třeba příklad z Polska, když pojedete na trhy, tak vám aplikace přečte nejen počet zlotých ale řekne i přepočet na české koruny. Kromě toho máme v hlavě několik dalších vylepšení, ale tímto bychom chtěli začít," říká Tomáš Jelínek z projektu Cash Reader.

Tým projektu Cash reader

Cenu Rafael uděluje Nadace Vodafone projektům, které pomocí technologií zkvalitňují život lidem se specifickými potřebami. V minulosti cenu získaly tyto projekty:

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.