Cena Rafael Nadace Vodafone 2016: 200 000 korun pro neziskovku

15. 12. 2015

Cena Rafael Nadace Vodafone 2016: 200 000 korun pro neziskovku

Vyhlašujeme druhý ročník Ceny Rafael, která je spojena s finanční odměnou 200 000 korun.

„O Cenu Rafael Nadace Vodafone se mohou ucházet neziskové organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením,“ řekla na dnešní tiskové konferenci v Praze Jana Neupauerová, manažerka programů Nadace Vodafone.

Oceněny mohou být projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 300) nejméně po dobu půl roku. Cena by měla přispět k dalšímu rozšíření uživatelské obce, kromě toho Nadace Vodafone deklaruje možnost podpořit v budoucnu ještě další vývoj řešení či zvýšení jeho společenského dopadu. Jde o největší ocenění za aplikaci v České republice, žádná cena není spojena s tak vysokou částkou.

V prvním ročníku získala Cenu Rafael Nadace Vodafone Česká asociace paraplegiků – CZEPA za aplikaci VozejkMap. Jde o mapu bezbariérových míst nejen v ČR, na kterou lze přistupovat pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony nebo přes webové rozhraní. Data do ní zadávají a ověřují samotní vozíčkáři.

„Finanční odměna spojená s Cenou Rafael nám umožnila dále vylepšit aplikaci a soustředit se více na propagaci VozejkMapu mezi cílovou skupinou a na motivaci uživatelů ke vkládání dat,“ uvedla na tiskové konferenci Petra Černá z České asociace paraplegiků – CZEPA. „V současné době využívá mobilní aplikaci už 1 621 vozíčkářů, s webovou verzí pracovalo na 10 800 uživatelů, z toho 46 procent se vrací opakovaně. Databáze obsahuje 8 372 ověřených bezbariérových míst. Na základě zpětné vazby od uživatelů došlo ke změně způsobu vyhledávání, doplnění kombinace vyhledávání podle lokality a filtru, zoomování mapy při vyhledávání. Webová verze navíc dostala novou grafickou podobu.“

Ve druhém ročníku bude Cena Rafael Nadace Vodafone udělena opět na konferenci INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Ta se uskuteční 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha. Jak uvedl organizátor INSPO Jaroslav Winter z BMI sdružení, na 16. ročníku konference bude zajímavých ocenění předáno více.

Při vyhlášení výsledků literární soutěže Internet a můj handicap si odnesou tři nejlepší autoři 7 000, 5 000 a 3 000 korun, které věnuje ČSOB. Dále budou předány ceny ve výši 5 000 korun za nejlepší přednášku v každé z programových sekcí a za nejlepší exponát, o kterých rozhodne hlasování účastníků. Dvacítka vylosovaných hlasujících pak dostane flash disk.

Uzávěrka přihlášek do soutěže o cenu Rafael Nadace Vodafone je 11. února 2016.

Do literární soutěže mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit své příspěvky o tom, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným zdravotním handicapem, nejpozději do 8. února 2016.

Podrobnější informace o ceně Rafael, literární soutěži Internet a můj handicap i konferenci INSPO najdou zájemci na stránkách www.inspo.cz.

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.