Cena Nadace Vodafone Rafael 2017

Cena Nadace Vodafone Rafael 2017

 

Na dnešní tiskové konferenci v Praze byl vyhlášen již třetí ročník Ceny Nadace Vodafone Rafael, která oceňuje organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením. S Cenou je spojená finanční odměna 200 000 korun. Současně byla vyhlášena literární soutěž Internet a můj hendikep. Obě ocenění budou vyhlášena na již 17. ročníku konference INSPO  o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Ta se uskuteční 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha.

Cenu Nadace Vodafone Rafael mohou získat projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 300) nejméně po dobu půl roku. „Ocenění by mělo přispět ke zvýšení počtu uživatelů a posílení značky daného řešení. Nadace Vodafone má rovněž zájem podpořit v budoucnu další vývoj nejlepšího technologického projektu nebo zvýšení jeho společenského dopadu,“ dodala Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

Mobilní aplikace pro vozíčkáře & aplikace pro zlepšení čtenářských dovedností

V prvním ročníku získala Cenu Rafael Česká asociace paraplegiků – CZEPA za aplikaci VozejkMap.  Jde o mapu bezbariérových míst nejen v ČR, na kterou lze přistupovat pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony nebo přes webové rozhraní. Data do ní zadávají a ověřují samotní vozíčkáři. 

Letos v březnu byla cena udělena sociálnímu podniku Levebee za projekt Včelka. Online aplikace Včelka zlepšuje úroveň čtenářských dovedností, pomáhá dětem při obtížích se čtením, zejména pak dětem s dyslexií. 

„Finanční odměna spojená s Cenou Rafael nám pomohla zejména urychlit práce na tabletových verzích Včelky.  Podařilo se nám vypustit do světa výbornou aplikaci pro tablety s operačním systémem Android a nyní dokončujeme a testujeme verzi pro iPady, na kterou, podle ohlasů našich uživatelů, již mnoho rodičů netrpělivě čeká,“ říká Michal Zwinger, jednatel Levebee. K využívání aplikace se zaregistrovalo již na 6000 rodičů a individuálních uživatelů. Včelka se šíří také do škol, učitelů registruje Levebee skoro dva tisíce. 

Konference INSPO  v březnu 2017

Ve třetím ročníku bude Cena Nadace Vodafone Rafael  udělena opět na konferenci INSPO  o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Ta se uskuteční 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha. Jak uvedl organizátor INSPO Jaroslav Winter z BMI sdružení, na 17. ročníku konference bude předáno více ocenění. Kromě finanční odměny ve výši 200 000 korun dostává vítězná organizace i krásnou cenu z ušlechtilého skla podle návrhu profesora Mariana Karla z ČVUT.

Při vyhlášení výsledků literární soutěže Internet a můj handicap si odnesou tři nejlepší autoři 7000, 5000 a 3000 korun, které věnuje ČSOB. Dále budou předány ceny ve výši 5000 Kč za nejlepší přednáškuv každé z programových sekcí a za nejlepší exponát, o kterých rozhodne hlasování účastníků.

Uzávěrka přihlášek do soutěže o Cenu Nadace Vodafone Rafael je 22. února 2017. Do literární soutěže mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit své příspěvky o tom, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným zdravotním handicapem, nejpozději do 19. února 2017.

Podrobnější informace o Ceně Nadace Vodafone Rafael, literární soutěži Internet a můj handicap i konferenci INSPO najdou zájemci na stránkách www.inspo.cz. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB a Středisko Teiresiás, mediálními partnery ČTX Protext a portál Helpnet.cz.

tiskova konference 5. 12. 2016

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.