Cena Nadace Vodafone Rafael oceňuje neziskové organizace využívající inovativně informační a komunikační technologie

Cena Nadace Vodafone Rafael oceňuje neziskové organizace využívající inovativně informační a komunikační technologie

 Na tiskové konferenci v Praze byl vyhlášen již čtvrtý ročník Ceny Nadace Vodafone Rafael, která oceňuje neziskové organizace využívající inovativně informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením. S Cenou je spojená finanční odměna 200 000 korun. Současně byla vyhlášena literární soutěž Internet a můj hendikep. Vítězům obou soutěží budou předány ceny na konferenci INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami, jejíž 18. ročník se uskuteční 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha.

 Cenu Nadace Vodafone Rafael mohou získat projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 300) nejméně po dobu půl roku. „V informačních a komunikačních technologiích vidíme v Nadaci Vodafone velký potenciál na zkvalitnění života lidí se zdravotním postižením. Cenou Rafael chceme podpořit další vývoj oceněného řešení a tím i zvýšení jeho společenského dopadu. Zajímá nás také využití otevřeného softwaru, otevřených dat či otevřeného obsahu – dlouhodobých systémových změn nelze docílit bez spolupráce a sdílení,“ vysvětlila Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

 Ve třetím ročníku získalo Cenu Rafael Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s., za mobilní aplikaci Znakujte s námi, která je určená především slyšícím rodičům neslyšících dětí a jejich dětem. Aplikace, která funguje i offline, má již 12 897 instalací a 2 518 skutečně aktivních uživatelů. 

 „Finanční odměnu jsme využili k inovaci aplikace a k jejímu převedení také pro operační systém iOS,“ uvedla Jana Fenclová, ředitelka Centra pro dětský sluch Tamtam.

 Ve čtvrtém ročníku bude Cena Nadace Vodafone Rafael udělena opět na konferenci INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Ta se uskuteční 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha. Jak uvedl organizátor INSPO Jaroslav Winter z BMI sdružení, na 18. ročníku konference bude předáno více ocenění. Kromě finanční odměny ve výši 200 000 korun dostává vítězná organizace i krásnou cenu z ušlechtilého skla podle návrhu profesora Mariana Karla z ČVUT.

 Při vyhlášení výsledků literární soutěže Internet a můj handicap si odnesou tři nejlepší autoři 7000, 5000 a 3000 korun, které věnuje ČSOB. Dále budou předány ceny ve výši 5000 Kč za nejlepší přednášku v každé z programových sekcí a za nejlepší exponát, o kterých rozhodne hlasování účastníků.

 Uzávěrka přihlášek do soutěže o Cenu Nadace Vodafone Rafael je 25. února 2018. Do literární soutěže mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit své příspěvky o tom, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným zdravotním handicapem, nejpozději rovněž do 25. února 2017.

 Podrobnější informace o Ceně Nadace Vodafone Rafael, literární soutěži Internet a můj handicap i konferenci INSPO najdou zájemci na stránkách www.inspo.cz.

 Generálním partnerem konference INSPO 2017 je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB a Středisko Teiresiás, mediálními partnery ČTX Protext a portál Helpnet.cz. Záštitu poskytl Magistrát hlavního města Prahy.

 

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.