Asociace provozovatelů mobilních sítí hledá nového dodavatele služby DMS

11. 02. 2015

Asociace provozovatelů mobilních sítí hledá nového dodavatele služby DMS

Asociace provozovatelů mobilních sítí informuje o připravovaném výběrovém řízení na nového dodavatele služby DMS, kdy:

  • z nových DMS půjde celá částka neziskové organizaci
  • náklady na provoz systému platí operátoři
  • tendr na nového dodavatele bude vypsán do konce prvního čtvrtletí 2015.

 

Již deset let fungují v České republice dárcovské SMS (DMS), díky nimž se každý rok podaří vybrat desítky milionů korun na dobročinné účely.  Službu poskytuje Fórum dárců ve spolupráci s mobilními operátory.  Ti se v roce 2013 vzdali svého poplatku za služby a zvýšili tak částku odváděnou z každé DMS neziskovému subjektu na 28,50 Kč. Nyní chtějí operátoři sdružení v Asociaci poskytovatelů mobilních služeb (APMS) přispět k dalšímu rozvoji této služby, a tím i mobilního fundraisingu v ČR. V budoucnosti by měla být celá částka zaslaná formou DMS poukázána na konto neziskové organizace, přičemž náklady na službu budou hradit operátoři. Služba DMS by měla dostat nové funkcionality, které rozšíří možnosti mobilního dárcovství.

„Shodli jsme se na tom, že služba dárcovských SMS po deseti letech potřebuje další impuls,“ vysvětluje Jiří Šuchman, prezident APMS, a dodává: „Chceme proto najít silného a důvěryhodného partnera, který přinese jasnou vizi rozvoje mobilního fundraisingu v České republice. Naším cílem je prostřednictvím inovací služby DMS zvýšit objem prostředků vybraných touto cestou pro neziskové organizace, jenž v posledních letech stagnuje.“  

APMS  vypíše během prvního čtvrtletí letošního roku výběrové řízení na dodavatele služby DMS.  Přihlásit se bude moci jakýkoli český subjekt se zkušenostmi v neziskovém sektoru. Podrobnosti k tendru APMS zveřejní v nejbližším možném termínu.

APMS působí na českém trhu od roku 2003. Svou činností přispívá k vytváření optimálních podmínek pro rozvoj mobilních sítí a služeb v České republice. Jejím základním cílem je podpora a ochrana rovného a otevřeného trhu elektronických komunikací v České republice, založeného na pravidlech respektujících ochranu hospodářské soutěže. Zakládajícími řádnými členy APMS jsou provozovatelé veřejných mobilních telekomunikačních sítí, společnosti O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic. Řádným členem APMS je od roku 2013 také společnost Air Telecom.

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.