Aplikace Záchranka získala Křišťálovou lupu 

Díky hlasům odborné poroty zabodovala aplikace Záchranka v kategorii Veřejně prospěšná služba - cena České televize. Autor aplikace Filip Maleňák se v podvečer předávání cen nacházel spolu s týmem Nadace Vodafone v Bukurešti, kde probíhalo shodou okolností vyhlašování cen Global Startup Awards, a tak „Křišťálovku“ převzala mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy, Jana Poštová. 

„Ať si říká kdo chce, co chce...není nic horšího, než když sedíte za dispečerským pultem na záchrance, vezmete hovor, už od začátku víte, že je to "průšvih” a volající prostě není Jana Poštová převzala Křišťálovou lupu pro aplikaci Záchrankaschopen říct, kde je. Je jedno, jestli je důvodem stres, nebo to opravdu netuší...co ale víte vy, jako operátor na lince 155, je fakt, že pokud se tu adresu nedozvíte, nemáte kam poslat pomoc a ta tam prostě a jednoduše nikdy nedojede," popisuje své zkušenosti mluvčí pražské záchranky Jana Poštová a dodává: „A mohli byste TANRovat, zastavovat krvácení, atd. do alelůja, ale nikdo na to nenaváže. Jako dispečer na záchrance víte, co máte dělat, víte jak to máte dělat a kdybyste byli na místě, tak to jednoduše uděláte. No, ale vy tam nejste, volající jsou vaše prodloužené oči a ruce a musíte volající přesvědčit, aby dělali to, co je třeba....a hlavně vědět tu adresu! A kdo vás z téhle nezáviděníhodné situace, kdy adresu nejste schopni zjistit, může vytáhnout? Jo! Aplikace Záchranka! Díky, že jsem měla tu čest být u toho, díky Filipovi Maleňákovi za to, co vymyslel a jak nám všem, na všech záchrankách (už ne jen) v ČR, ulehčil práci! Protože aplikace Záchranka nám opravdu pomáhá zachraňovat životy."

Aplikace Záchranka se v anketě umístila mezi oceněnými už podruhé, prvenství ale oslavila až letos. „Aplikace Záchranka je pro všechny v týmu srdcovou záležitostí a i když se nejvíce cítíme oceněni lidmi, kteří nám píšou, že jim aplikace pomohla, těší nás, že si našich pokroků a úspěchů všímá i někdo jiný. Křišťálové lupy si tedy nesmírně vážíme a jsme poctěni být v tak skvělé společnosti ostatních laureátů letošního ročníku. Moc děkujeme Janě Poštové, která nás na galavečeru skvěle reprezentovala, ale také všem záchranářům, kteří jsou ti v terénu, ti, kdo zachraňují lidské životy. V neposlední řadě chceme poděkovat i Nadaci Vodafone, bez které bychom svých cílů dosahovali jen stěží, “ dodal Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka.

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.