Aplikace záchranka pomohla řidiči se zdravotními obtížemi

Aplikace záchranka pomohla řidiči se zdravotními obtížemi

30.3.2017 v 11:54 hod. obdrželo Zdravotnické operační středisko ZZS ZK tísňovou výzvu prostřednictvím aplikace Záchranka. Datová věta poskytla operačnímu středisku souřadnice, které pomohly identifikovat místo, odkud byla tísňová výzva vyslána. Naváděcí systém konkretizoval místo události na 263,5 km dálnice D1. Operátorkám ZOS se však bohužel nepodařilo s dotyčnou osobou navázat telefonické spojení, proto se snažili prověřit výzvu také ve spolupráci se sousedními zdravotnickými operačními středisky a Policií ČR. Nikdo z dotazovaných subjektů tísňové volání nepřijal. PČR proto vyslala k události posádku dálniční policie, která nalezla na odpočívadle u dálnice řidiče osobního vozidla (roč. 1993) se zdravotními obtížemi. Na základě zjištěných informací byla k pacientovi neprodleně vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci. Muž byl po základním ošetření převezen ve stabilizovaném stavu do interní ambulance Kroměřížské nemocnice a.s.

Více na www.zzszlin.cz

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.