Akcelerátor Laboratoř odstartoval! Pomůže pěti nápadům

Akcelerátor Laboratoř odstartoval! Pomůže pěti nápadům

Ve dnech 18.-19. listopadu proběhl bootcamp pro 10 vybraných týmů, které se probojovaly do semifinále ze 75 přihlášek, které dorazily do letošního 8. ročníku.

Cílem bootcampu bylo dát týmům možnost konzultovat s mentory své projekty, doladit prezentaci a oslnit porotu, která rozhodovala o dalším postupu. Do akcelerátora Laboratoř Nadace Vodafone mohlo postoupit jen 5 projektů, tedy maximálně každý druhý.  

Kvůli aktuální situaci nebylo možné uspořádat akci fyzicky, a proto se všechno přeneslo do online prostředí. Což byla nemalá výzva, ale díky skvělé spolupráci celého týmu Laboratoře a skvělému zázemí coworkingového prostoru HUHUB se to povedlo. 

Vyhlášení TOP 5

První den bootcampu byl určený jen pro účastníky akcelerátoru a byl rozdělen do několika bloků. Desítku vybraných týmů nejdříve přivítal předseda správní rady Nadace Vodafone Richard Stonavský, Filip Maleňák se následně podělil o své zkušenosti, jak ze studentského nápadu vznikla aplikace Záchranka, která má dnes přes 2 miliony uživatelů ve 4 zemích a dopoledne uzavřely samy týmy, které krátce představily své projekty a to, čeho chtějí dosáhnout.  

online část pro 10 týmůOdpoledne pak bylo ve znamení individuálních konzultací s mentory. Každý z týmů strávil 20 minut s mentorem z jedné ze sedmi oblastí (Produkt & Technologie; Byznys model & Strategie; PR & Marketing; Sales; Finance & Venture Capital; Founder's Advice a Nadace Vodafone). Propojovat 18 mentorů s 10 týmy do virtuálních místních byl opět velký oříšek, ale i v tomto ohledu se vše povedlo a každý z týmů získal mnoho cenných rad pro svůj projekt. 

Druhý den bootcampu už byl určený veřejnosti. Ke sledování byl na webu www.laboratornadacevodafone.cz či na Facebooku Nadace Vodafone.

Živé vysílání

Záznam můžete vidět zde.  

Každý z 10 týmů dostal 5 minut na prezentaci svého projektů před online připojenou porotou, která se následně ještě doptávala na věci, které v prezentaci nezazněly.  

Prezentace před online porotouSložení poroty 8. ročníku Laboratoře Nadace Vodafone: 

  • Zuzana Holá, Vodafone a Nadace Vodafone
  • Richard Stonavský, Vodafone a Nadace Vodafone 
  • Silke Horáková, Tilia Impact Ventrures 
  • Martin Kešner, J&T Ventures 
  • Vratislav Zima, Synetech 

Porota Když prezentace projektů skončily, tak zatímco se porota radila, které z projektů pustí dál, mohli diváci sledovat panelovou debatu na téma "Sociální inovace vs. 21. století". O tématu diskutovali Vít Horký (zakladatel Brand Embassy), Marek Vosecký (zakladatel aplikace CF Hero), Klára Křížková (tisková mluvčí aplikace Záchranka) a David Šiška (bývalý CEO Bonami, dnes angel investor). 

Porota rozhoduje o postupuPanelová diskuzeNa závěr druhého dne pak už přišlo to, na co všechny týmy čekaly: slavnostní vyhlášení postupujících projektů, kterými stala tato pětice:

  • Digitální akademie pro seniory
  • Daruju krev
  • Speechmate AAK 
  • VR Vitalis 
  • Protectu

Jejich medailonky a zaměření si můžete prohlédnout zde.

Postupující týmy do 8. ročníku LaboratořeProtectu - jeden z postupujících týmů

Ještě jednou touto cestou děkujeme všem přihlášeným, gratulujeme TOP 10 a těšíme se na další už velmi intenzivní a individuální spolupráci se zástupci 5 vybraných projektů.

Co bude dál? 
Během následujících měsíců budou týmy pracovat na rozvoji svých projektů, aby se mohly nejpozději v květnu představit na Demo day. Vyhlášení vítěze 8. ročníku Laboratoře Nadace Vodafone pak proběhne v červnu společně s vyhlášením soutěže Vodafone Nápad roku.  

Tým Laboratoře Nadace VodafoneTechnická náročnost byla velká výzvaMirka a Tomáš z organizačního týmu Laboratoře

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.