500 000 Kč na podporu vzdělávání seniorů

500 000 Kč na podporu vzdělávání seniorů

Dobrovolnictví zaměstnanců Vodafone se letos soustředí především na podporu seniorů. Nejenže svými kilometry vybrali půl milionu korun na program Digitální odysea, ale také se zapojují sami jako tzv. „digitální asistenti“, kdy v domech pro seniory učí dříve narozené, jak používat chytré telefony či tablety. V rámci dne dárcovství Giving Tuesday vyrazilo do terénu i vedení společnosti. 

Sportovní výzva Together we can motivovala zaměstnance k aktivitě již od letošního jara. Každý mohl sčítat kilometry pěšky, na kole, v běhu a také minuty v rámci fitness. Výzva vyvrcholila právě v den dárcovství Giving Tuesday 30. listopadu. Celkem se do ní zapojilo 251 pracovníků Vodafonu napříč Českem, kteří zdolali dohromady téměř 250 tisíc minut a km. Nadace Vodafone transformuje kilometry a minuty na peníze, a ještě částku zdvojnásobí. Přispěje tak částkou 500 000 Kč a podpoří program Digitální odysea. Online kurz digitálních dovedností i osobní školení již pomohly téměř dvěma tisícům seniorů. 

Giving Tuesday v číslech

„Ze zpětné vazby víme, že taková forma podpory nadačních aktivit naše zaměstnance baví a inspiruje. A tyto výsledky to opět dokazují,“ říká Jolana Hájková, manažerka zaměstnaneckých programů v Nadaci Vodafone. 

Darujeme sebe

Martina Radilová s maminkouKaždý ze zaměstnanců může navíc využít Den pro neziskovku a jeden den věnovat třeba i někomu ze svých blízkých, aby s nimi Digitální odyseu absolvoval. Celkem již seniorům darovali 168 hodin. 

„Měla jsem příležitost strávit den s mou mamkou, které je 68 let, tak trochu jinak, a to díky Digitální odysee. Za to velké díky. Na úvod nás sice potrápilo heslo do emailové schránky, ale to jen dokazuje, jak je důležité se staršímu člověku věnovat, mít čas a trpělivost s ním pomalu a vše důkladně několikrát projít. A to nejen teorii, ale hlavně tu praxi,“ popisuje Martina Radilová, zaměstnankyně z Chrudimi, a dodává: „Mamka se vrátila do školních let a bylo to fajn.“

Na Giving Tuesday pak vyrazili hned čtyři členové vedení Vodafonu včetně ředitele Petra Dvořáka do Fitnes klubu senior, kde pod vedením našeho partnera – organizace Moudrá Sovička proškolili 15 seniorů.

Petr Dvořák školí digitální dovednosti„Bylo skvělé vidět, jak Digitální odysea opravdu pomáhá a jak senioři na takový kurz reagují,“ popisuje zkušenost Petr Dvořák, CEO Vodafone Czech Republic.

Pomoc pro rodiče samoživitele

Na pobočkách Vodafonu v Brně, Chrudimi, Meziboří i v Praze Nadace Vodafone navíc uspořádala sbírku zimního oblečení na podporu maminek samoživitelek. Klub svobodných matek obdržel celkem 60 pytlů oblečení, ze kterého mohl pomoci 150 maminkám. 

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.