Technologie pro společnost

Rekola - pilotní projekt komunitního sdílení kol

Rekola I.

Rekola jsou systém sdílených kol, který funguje už v šesti městech ČR - Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc a České Budějovice. Stačí stát se členem, nasednout na kolo, a jet tam, kam zrovna potřebujete. Bez péče o technický stav, bez obav ze ztráty. Díky bikesharingu si můžete užívat dopravu po městě s úsměvem a bez starostí. 

V mobilní nebo webové aplikaci (nebo za pomocí SMS) si snadno vyhledáte nejbližší rekolo, kódem odemknete zámek a můžete vyjet. V cíli stačí kolo bezpečně zamknout a označit na mapě aplikace jako vrácené. Rekola fungují přes aplikaci, takže nepotřebují speciální stojany. Rekolo stačí zaparkovat kdekoliv v zóně, v Praze a Brně můžete použít i virtuální parkovací Repointy před vybranými podniky a institucemi.

Cíle tohoto pilotního projektu byla realizace zkušebního provozu. Podařilpo se získat 94 jezdců v testovacím provozu, vytvořit jednoduchou mobilní aplikaci pro půjčování, vracení a reporting kol, vytvořit funkční tým dobrovolníků, získat 379 členů v plném provozu.

Web projektu
www.rekola.cz
Rok podpory
2013 - 2014
Autor/organizace
Rekola z.s.
Region
Celá ČR
Výše podpory
190 000 Kč