Technologie pro společnost

IoT EnvironHackathon v Ostravě

IoT EnvironHackathon Ostrava

24. - 25. září 2016, Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava pořádá ve spolupráci s Nadací Vodafone nesoutěžní hackathon zaměřený na využití internetu věcí ke zlepšení životního prostředí. Jako místo konání první podobně zaměřené akce zvolili region, který se historicky potýká s problémem životního prostředí nejvíce - Ostravsko.

10 týmů bude mít za úkol během 24 hodin vytvořit životaschopný projekt, který propojuje technologie (zejména, ne však nutně, IoT) s potřebami ochrany životního prostředí. Ten poté budou prezentovat porotě složené z partnerů soutěže. Pomáhat jim v tom bude desítka zkušených mentorů a facilitátorů, jak z byznysové, tak neziskové sféry, včetně některých přednášejících z tématické konference, která se koná o den dřív, tzn. v pátek 23. září 2016.

IoT EnvironHackathon v Ostravě pořádá VŠB - TU Ostrava za spolupráce Nadace Vodafone a agentury FENEK^^.

Registrace

Účastníci

Přihlašovat se mohou jednotlivci i předem domluvené týmy. Z registrovaných vybereme 50 účastníků, kteří se poté rozdělí do 10 týmů po 5 lidech. V každém týmu bychom měli rádi zastoupeny 3 druhy odbornosti - technologickou (programování/data/IoT), environmentální (životní prostředí, udržitelnost zdrojů, zemědělství, živočišná výroba) a byznysovou (produkt management, sales, marketing apod.), registrace však není podmíněna žádnou odborností. IoT EnvironHackathon je otevřen i studentům a neodborné veřejnosti.

Mentoři a facilitátoři

V průběhu celého hackathonu se o týmy starají mentoři a facilitátoři. Pomáhají jak s odborností a zkušenostmi, tak samotnou organizační stránkou a můžete se na ně kdykoliv obrátit. Navíc se mohou stát na čas součástí vašeho týmu. Konkrétní osobnosti v rolích mentorů zveřejníme v září.

Harmonogram

Sobota, 24. 9. 2016

Hackathon, den první

08:30

Zahájení, káva a malé občerstvení

09:00  Představení programu, mentorů, rozdání materiálů a seznámení s pravidly
09:30 Představení lidí, sestavení týmů, rozdělení míst
10:00 Začátek hackathonu
12:30 Checkpoint I - obor, oběd
16:00 Checkpoint II - idea, coffee break
22:00 Checkpoint III - progres, večeře

 Neděle, 25. 9. 2016

Hackathon, den druhý

07:00

Checkpoint IV - finalizace, snídaně

08:00  Checkpoint V - prezentace
10:00 Konec hackathonu, odevzdání prezentací
10:15 Finální prezentace - 5x 5+5 minut
11:15 Přestávka
11:30 Finální prezentace - 5x 5+5 minut
12:30 Konec prezentací
12:30 Oběd
13:30 Závěrečné zhodnocení, vyjádření zájmu pokračovat v projektech
14:00 Závěr akce, check out

Prostory

Hackathon se uskuteční v nové budově FEI na VŠB - TU Ostrava. V přízemí budovy bude situována občerstvovací část zázemí a přístup do atria. Bude vyčleněn prostor vybavený pro oddych a případný spánek všech účastníků hackathonu. V prostorách je všude k dispozici dostatečně kvalitní WIFI internet.

 

Pohodová atmosféra

Ty nejlepší nápady si zaslouží ty nejlepší podmínky vzniku. Moderní prostory vybavíme relax zónou s fotbálkem a pohodlným posezením, k dispozici bude i vyloženě spací zóna. Prostě vše pro to, abyste mohli od náročného programu na chvíli i odpočinout. Svačiny nenoste! Ani vaše žaludky a chuťové pohárky nebudou strádat. Po celou dobu je bude rozmazlovat oblíbené ostravské bistro La Petite Conversation

 Partneři

  • Nadace Vodafone Česká republika
  • Čisté nebe o.p.s.

 

Rok podpory
2016 - 2016
Realizace
24. 09. 2016 - 25. 09. 2016
Autor/organizace
Vysoká škola báňská - Technická univerzita
Region
Moravskoslezský kraj