Rok jinak

Michal Dolejš

Michal Dolejš

Michal Dolejš se spojil s neziskovou organizací Green Doors a vznikl projekt rozvoje sociálního podniku – vegetariánské tréninkové kavárny Mlsná kavka. Michal Dolejš momentálně pracuje jako marketingový specialista ve Vodafone, ale v Mlsné kavce by se věnoval rozvoji sociálního podniku, tak aby poskytoval kvalitní služby svým zákazníkům i klientům s duševním onemocněním, kteří zde procházejí pracovní rehabilitací.

Projekt Mlsná kavka organizace Green Doors je v ČR poměrně ojedinělý – je postavený na spolupráci neziskovky a soukromého podnikatele. Snaží se skloubit jak rehabilitační provoz pro mladé lidi se schizofrenií, tak provoz vegetariánské restaurace. Jedná se o poměrně mladý projekt, který funguje od září 2010 a přináší řadu otázek a příležitostí. Cílem je poskytovat obojí služby kvalitně.

Abychom vyrovnali rozdíl „firemních kultur“ nezisku a soukromého sektoru, přihlásili jsme se do Roku jinak s Michalem Dolejšem. Ten bude u nás mít funkci nezávislého, třetího oka, které pomůže stabilizovat současnou situaci a zajistit dlouhodobé fungování tréninkové restaurace. Michal Dolejš pro sociální podnik vytvoří také dlouhodobou strategii, která určí základní směr aktivit spojených s restaurací Mlsná kavka.

Přečtěte si blog grantisty na iDNES.cz:

Štěstí pro každého z africké vesnice

6 pověr a mýtů o schizofrenicích

Prachy, sex a neziskovky

Povoláním vegetarián

Web projektu
www.greendoors.cz
Rok podpory
2013
Autor/organizace
Green Doors
Program
Rok jinak

Video k projektu