O nás

Nadace Vodafone ve světě

Nadace Vodafone ve světě

Interaktivní mapa

Nadace Vodafone ČR je součástí skupiny 27 lokálních nadací Skupiny Vodafone. Díky tomu pomáháme české nápady rozšiřovat do světa, třeba aplikace Záchranka už spolupracuje s Nadací Vodafone v Maďarsku a chystá se do dalších zemí. Všechny Nadace Vodafone se pod sdílenou strategií „Connecting for Good“ věnují různým sociálním a technologickým projektům ve společnosti té země, v níž fungují. Posláním všech je propojování komunit po celém světě za účelem zlepšování životů lidí pomocí telekomunikačních technologií. Nadace Vodafone věří, že i touto cestou lze dosáhnout pozitivních změn ve společnosti a jejího udržitelného rozvoje. 

  • Projekty informačních a komunikačních technologií Nadací Vodafone mají zásadní dopad na životy žen a jejich ekonomické a společenské postavení po celém světě. Více zde (PDF) a zde.
  • Program Instant Network Programme Nadace Vodafone z Londýna umožňuje spolu s desítkami dobrovolníků z různých lokálních společností Vodafone bleskové zprovoznění mobilních sítí při katastrofách. V rámci tohoto programu vzniky mimo jiné i moderní internetové mobilní školy pro uprchlíky ve špatně dostupných oblastech. Podrobněji zde.

O dalších projektech a iniciativách lokálních Nadací Vodafone se můžete dozvědět zde.

Podívejte se na video o nejlepších projektech roku 2016 z různých koutů světa.