Kampaň „Od května nekouřím“ motivuje kuřáky k odvykání

Kampaň „Od května nekouřím“ motivuje kuřáky k odvykání

Hlavním tématem letošního Českého dne proti rakovině jsou nádorová onemocnění plic. Květen je tak ideálním obdobím pro změnu životního stylu. Kampaň „Od května nekouřím“ motivuje kuřáky prostřednictvím sociálních sítí k odvykání a nabízí k tomu inovativní řešení - unikátní českou mobilní aplikaci na odvykání kouření Adiquit.

V Česku kouří více než 2 miliony lidí, což je 25 % dospělé populace. Na následky kouření u nás zemře každý rok až 19 000 lidí. Až 70 % kuřáků by se rádo své závislosti zbavilo. Téměř třetina se o to alespoň jednou za rok pokusí. Statistiky ukazují, že pokud se kuřák na cestu odvykání vydá sám, povede se mu to jen přibližně v 5 % případů. Při odvykání je totiž klíčová příprava a odborná podpora.

náhled aplikace AdiQuit

Aplikace Adiquit využívá ověřených metod z klinické praxe a dle studií dosahuje až 6krát vyšší úspěšnosti ve srovnání s odvykáním bez odborné pomoci. Její terapeutický program trvá 2 měsíce a nenásilnou a podpůrnou formou provede kuřáka odvykáním přímo v jeho mobilním telefonu. Kuřáci díky aplikaci získají virtuálního terapeuta, který přizpůsobí odvykání přímo jejich potřebám a připraví je i na chvíle nejtěžší chuti na cigaretu. “Aplikace Adiquit je unikátní v tom, že poskytuje odbornou podporu v reálném čase. Program je rozdělený na přípravnou a odvykací fázi. Právě příprava je při odvykání velmi důležitá. Aplikace navíc reaguje na individuální potřeby každého uživatele a připravuje tak odvykací plán na míru”, říká Adam Kulhánek, adiktolog z týmu Adiquit.

V rámci kampaně „Od května nekouřím“ bude aplikace Adiquit dostupná všem kuřákům za zvýhodněnou cenu, a to počínaje Českým dnem proti rakovině (15. 5. 2019). Z každé prodané aplikace navíc bude věnováno 30 Kč Lize proti rakovině. Kuřáci, kteří se do akce zapojí, tak pomohou nejen sobě, ale také prevenci rakoviny. Jana Vičanová, project konzultant týmu Adiquit dále dodává: “Do kampaně „Od května nekouřím“ se nemusí zapojit pouze kuřáci, ale také jejich blízcí. Zakoupením aplikace Adiquit mohou pomoci členům rodiny či známým, které by v nekouření rádi podpořili. Přístup společného odvykání se osvědčil také ve firemním prostředí.

Mezi první zapojené kuřáky patřili zaměstnanci firmy Vodafone. Jejich zájem i výsledná úspěšnost překonaly očekávání. „Nadace Vodafone podpořila vznik projektu Adiquit programem Laboratoř, který vyhledává a pomáhá rozvíjet projekty spojující technologie a sociální inovace. A vzhledem k počtu kuřáků po celém světě, může mít tato aplikace opravdu velký dopad na zdraví mnoha lidí,” říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

Sledujte akci „Od května nekouřím“ na webu www.odkvetnanekourim.cz a na sociálních sítích pod hashtagem #odkvetnanekourim a rozsviťte s námi zelenou pro odvykání kouření.

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.