Novinky

Aplikace Bright Sky je nyní dostupná v ukrajinštině. Startuje série vzdělávacích akcí pro ukrajinskou komunitu 

21. 09. 2023

Nadace Vodafone spustila ukrajinskou verzi aplikace Bright Sky na pomoc obětem domácího násilí. Mobilní aplikace nyní poskytuje podporu a informace v ukrajinštině, aby i ukrajinské ženy žijící v Česku měly přístup k relevantním informacím a odborné pomoci ve svém rodném jazyce. Na první vzdělávací akci, která se konala v prostorách Ukrajinského Centra Nusle, představily tuto novinku kvalifikované ukrajinské školitelky.

Cenu Sociální startup roku 2023 si odnáší tvůrci bionické protézy. Na přihlášku do 11. ročníku Laboratoře mají zájemci čas do 15. října

20. 09. 2023

Akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone pomůže již po jedenácté v růstu nadějným technologickým projektům se sociálním přesahem. Přihlášky do nového ročníku se uzavírají již 15. října. Postupujícím finalistům poskytne Laboratoř Nadace Vodafone podporu v akceleraci a růstu zahrnující finanční injekci ve výši 100 tisíc korun, půlroční mentoring a seznámení s potenciálními partnery a investory. Své pokroky následně představí v rámci červnového Demo Day. Vítězem uplynulého ročníku se stal projekt Z-Arm, vyvíjející plnohodnotnou a funkční protézu. Na společném vyhlášení výsledků s partnerskou soutěží Nápad roku ovládl kategorii Sociální startup roku 2023. 

Plzeňští strážníci využijí aplikaci Bright Sky na pomoc obětem domácího násilí

13. 09. 2023

Městská policie Plzeň v nadcházejících měsících proškolí své strážníky a strážnice v praktickém využívání mobilní a webové aplikace Bright Sky, která v Česku pomáhá s řešením domácího násilí. Plzeňská městská policie je vůbec prvním útvarem v Česku, který ke školení mobilní aplikace Bright Sky přistupuje takto systematicky a postupně chce proškolit všech 270 zaměstnanců..

Díky novému obsahu Digitální odysey obstojí senioři také při komunikaci s úřady

8. 09. 2023

Usnadnění vzdělávání v oblasti technologií seniorům je jedním z hlavních cílů programu Digitální odysea Nadace Vodafone. Na stejnojmenné vzdělávací platformě je nyní k dispozici nový kurz, věnovaný digitální komunikaci se státem. Obsahuje dvanáct instruktážních videí, která starším generacím srozumitelně vysvětlují, jak bezpečně komunikovat s veřejnými institucemi online. Jedná se například o práci s datovou schránkou, portálem občana nebo bankovní identitou. 

Startup Z-Bionics zdokonaluje svou bionickou paži. Vývoji pomohl desátý ročník Laboratoře Nadace Vodafone

23. 06. 2023

Startup Z-Bionics, jehož cílem je vyvinout plnohodnotnou a funkční protézu, je jedním z úspěšné čtveřice finalistů akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone, který pomáhá v růstu nadějným technologickým projektům se společenským přesahem. Závěrečný Demo day programu proběhl 15. června a Z-Bionics zde spolu s ostatními projekty představily, jak se za uplynulých šest měsíců posunuly.

Nadace Vodafone spouští novou vzdělávací platformu pro seniory. Zapojit se může každý

6. 06. 2023

Používat chytrý telefon zvládá stále více seniorů, ale málokdo z nich dovede využít potenciál moderních technologií na maximum. Nadace Vodafone proto v rámci svého programu Digitální odysea spustila novou vzdělávací platformu, která pomáhá seniorů k samostatnějšímu pohybu v online světě a učí je používat chytrý telefon, ovládat aplikace pro komunikaci s blízkými nebo čelit stále rozšířenějším dezinformacím. Projít Digitální odyseou zvládne opravdu každý, všechny výukové kapitoly jsou totiž dostupné zdarma a nově i v audioverzi.

Pomoc pro ukrajinské uprchlíky v Česku: kontaktní centrum i mobilní aplikace

1. 06. 2023

V Praze bude otevřeno první kontaktní centrum pro přeživší války a sexuálního násilí páchaného na Ukrajině. Jde o další milník ve spolupráci mezi českou a ukrajinskou vládou. Během několika týdnů bude také pro ukrajinské ženy a muže v České republice k dispozici ukrajinská jazyková mutace aplikace Bright Sky (www.bright-sky.org) od Nadace Vodafone pro řešení domácího násilí.

Laboratoř Nadace Vodafone pomáhá nadějným projektům již podesáté. Jubilejním ročníkem rezonuje prevence sexuálního násilí i virtuální realita

18. 04. 2023

Nastartovat či rozvinout zajímavý technologický nápad se společenským přesahem – o to usiluje Laboratoř Nadace Vodafone, jejíž jubilejní desátý ročník je aktuálně v plném proudu. Do finále unikátního akceleračního programu postoupily čtyři projekty, jejichž snahou je posílit prevenci sexuálního násilí, vzdálený přístup pro bionickou paži, komunitní platformu pro osoby se speciálními potřebami nebo využití virtuální reality při operacích mozkových nádorů.

Bionická protéza či virtuální realita při operacích mozku – do jubilejního 10. ročníku akcelerátoru Laboratoře Nadace Vodafone postoupila čtveřice projektů

6. 12. 2022

Praha 5. prosince 2022 – Celkem čtyři projekty se probojovaly do jubilejního 10. ročníku Laboratoře Nadace Vodafone, akceleračního programu pro nadějné projekty se sociálním přesahem. Čtyřku postupujících vybrala v rámci listopadového bootcampu z 87 přihlášených projektů odborná porota. Během dvou dnů mělo devět finalistů za úkol představit svou vizi a bojovat o postup do samotného akceleračního programu.

Laboratoř Nadace Vodafone směřuje ke startu 10. ročníku, zbývají poslední dny do uzavření přihlášek

29. 09. 2022

Akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone již podesáté pomůže nadějným projektům se společenským přesahem vyrůst z prvotního nápadu k fungující společnosti. Projekty mají v současné době posledních deset dní na přihlášky, jejichž uzávěrka proběhne 9. října. Postupujícím finalistům Laboratoř poskytne podporu v akceleraci a růstu zahrnující finanční injekci ve výši 100 000 korun, pomoc s komunikací, ale také intenzivní mentoring.

Načítám další obsah…