Novinky

Laboratoř Nadace Vodafone pomáhá nadějným projektům již podesáté. Jubilejním ročníkem rezonuje prevence sexuálního násilí i virtuální realita

18. 04. 2023

Nastartovat či rozvinout zajímavý technologický nápad se společenským přesahem – o to usiluje Laboratoř Nadace Vodafone, jejíž jubilejní desátý ročník je aktuálně v plném proudu. Do finále unikátního akceleračního programu postoupily čtyři projekty, jejichž snahou je posílit prevenci sexuálního násilí, vzdálený přístup pro bionickou paži, komunitní platformu pro osoby se speciálními potřebami nebo využití virtuální reality při operacích mozkových nádorů.

Bionická protéza či virtuální realita při operacích mozku – do jubilejního 10. ročníku akcelerátoru Laboratoře Nadace Vodafone postoupila čtveřice projektů

6. 12. 2022

Praha 5. prosince 2022 – Celkem čtyři projekty se probojovaly do jubilejního 10. ročníku Laboratoře Nadace Vodafone, akceleračního programu pro nadějné projekty se sociálním přesahem. Čtyřku postupujících vybrala v rámci listopadového bootcampu z 87 přihlášených projektů odborná porota. Během dvou dnů mělo devět finalistů za úkol představit svou vizi a bojovat o postup do samotného akceleračního programu.

Laboratoř Nadace Vodafone směřuje ke startu 10. ročníku, zbývají poslední dny do uzavření přihlášek

29. 09. 2022

Akcelerační program Laboratoř Nadace Vodafone již podesáté pomůže nadějným projektům se společenským přesahem vyrůst z prvotního nápadu k fungující společnosti. Projekty mají v současné době posledních deset dní na přihlášky, jejichž uzávěrka proběhne 9. října. Postupujícím finalistům Laboratoř poskytne podporu v akceleraci a růstu zahrnující finanční injekci ve výši 100 000 korun, pomoc s komunikací, ale také intenzivní mentoring.

Průzkum: Lidé nevědí, že kontrolující chování je domácím násilím

27. 09. 2022

Čtyři lidé z deseti dospělých přiznávají, že příliš nechápou, co je to kontrolující chování, případně takovému pojmu nerozumí vůbec. Vyplývá to ze závěrů průzkumu Vodafonu a organizace Hestia ve Velké Británii. Nadace Vodafone proto spouští kampaň, která má přiblížit kontrolující chování v partnerských vztazích a nabídnout dostupnou pomoc těm, kterých se týká.

Přes Laboratoř Nadace Vodafone do ostravské fakultní nemocnice? VR Vitalis má ambici pomáhat pacientům s postižením centrálního a periferního nervového systému

1. 09. 2022

Vizí projektu VR Vitalis je vývoj nových aplikačních technologií pro výuku a klinickou praxi se zaměřením primárně na pacienty s postižením centrálního a periferního nervového systému. Dnes aplikace ve virtuální realitě pomáhá cvičit pacientům horní i dolní končetiny, kognitivní funkce či meditaci.

„Oldfluencerem“ Vodafonu se stal 65letý Václav Ježek

4. 08. 2022

Koncem roku 2021 Vodafone vyhlásil casting na prvního českého influencera ve věku nad 65 let, tedy „oldfluencera“. Cílem bylo dostat na sociální sítě autentický obsah, který by mohla sledovat generace stále aktivnějších online seniorů. Roční smlouvu nyní s Vodafonem podepsal Václav Ježek, bude tak pomáhat seniorům naplno využívat potenciál technologií.

Načítám další obsah…