Vpohybu

Degeneration NEXT 2014

Vybrali jsme cílovou částku, Nadace Vodafone přidala 30 000 Kč

Jsme mezinárodní multižánrový festival hudby, ne festival hvězd. Snažíme se o návrat k hudbě bez konzumního přístupu k ní. Degeneration NEXT přináší zajímavé umělce z celého světa, kteří sice nemají velké jméno, ale o to větší mají chuť své umění předvést. „Jsme tu, protože věříme, že odlišné cesty, myšlenky a přístupy vždy hudbu posouvají dál než ty, které jsou masově akceptované.“

Snažíme se pracovat i s dynamikou vystupujících a tím, jak je skládáme za sebe, může festival gradovat, degradovat, různě se vlnit nebo se dostávat do extrémních poloh, a to právě v rámci dynamiky kapel. Prošli jsme se od minimalistického pianisty, přes trip-hop a post-rock až po jižanský rock’n’roll. A ročník 2014 byl zase trošku jinak laděný. Diváci viděli kapelu Lemolo ze Seattlu, která absolvovala svou vůbec první tour po Evropě. Dále vystoupily dvě kapely z Maďarska, Hot Jazz Band, šestice ostřílených muzikantů hrajících jazz 20. – 40. let minulého století. Druhou kapelou byli mladí hudebníci Kamikaze Scotsmen, kteří se noří do intenzivního progresivního art rocku.

www.degenerationnext.cz/

  • Rok podpory 2014
  • Realizace září 2014
  • Autor/organizace Kulturárium
  • Region Jihomoravský kraj
  • Výše podpory 30 000 Kč
  • Program Vpohybu

Video k projektu

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech? Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu:

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Nadace Vodafone Česká republika. Rozumím