Vpohybu

Vážná známost: filmově divadelní zážitek

Vybrali jsme cílovou částku, Nadace Vodafone přidala 50 397 Kč

Klára a Martin jsou partneři a zároveň režiséři, kteří rádi točí o tom, co přímo prožívají. V létě 2014 napsala Klára scénář o dvou lidech, kteří spolu už dlouho chodí a najednou se v tom vztahu začnou tak nějak trápit. Scénář konzultovala s Martinem a najednou si uvědomili, že každý má na tuto vztahovou situaci jiný pohled. V tento moment se rozhodli natočit každý svůj film – ze svého úhlu pohledu. Výsledkem je srovnání, jak se jedna látka mění rukopisem dvou režijních osobností, ale také pohledem muže a ženy.  Nakonec se rozhodli je prezentovat divadelnímu režisérovi, který látku zpracoval do divadelní etudy – záměrem bylo zorganizovat filmově divadelní zážitek ze dvou filmů a jednoho divadla na společné téma. S tímto minifestivalem vyšli vstříc a navštívit diváky v oblíbených kavárnách, hospodách a veřejném prostoru. Chtěli dokázat, že filmy začínajících tvůrců mají ve světě kultury podstatné místo a umí si vydobýt svůj prostor. Chtěli propojit lidi v jednom místě – poskytnout jim možnost více úhlů pohledů na jedno téma a vytvořit prostor k diskuzi.

vaznaznamost.cz/

  • Rok podpory 2014
  • Realizace léto 2014
  • Autor/organizace Věra Mezuláníková
  • Region Celá ČR
  • Výše podpory 50 397 Kč
  • Program Vpohybu

Video k projektu

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech? Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu:

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Nadace Vodafone Česká republika. Rozumím