Rok jinak

Pavlína Zemanová

Z roční spolupráce Pavlíny Zemanové, odbornice na internet věcí (v anglické zkratce IoT, Internet of Things) s více než dvacetiletou zkušeností z telekomunikačního trhu a autora unikátní aplikace Záchranka Filipa Maleňáka vzešly chytré náramky, které podobně jako to dnes umí aplikace v mobilním telefonu, budou umět přivolat pomoc zdravotnické záchranné služby a zároveň jí odeslat přesnou polohu volajícího. Ideální řešení například pro sportovce nebo seniory, kteří chytrý telefon nemají nebo ho ne vždy nosí s sebou.

„Jednou jsem se jel projet na kole a ošklivě jsem upadl a neměl si jak zavolat pomoc, vybil se mi totiž mobil. A tak mě napadlo, že by bylo dobré aplikaci Záchranka dostat i do nějakého menšího zařízení, které má velkou výdrž a je možné ho mít u sebe i když sportujete. V té chvíli jsem začal uvažovat o chytrém náramku,“ říká Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka.

Pavlína se tak za podpory Nadace Vodafone v rámci programu Rok jinak pustila do průzkumu trhu, výběru dodavatele a návrhů technického řešení náramku.

„Určitě chci poděkovat Nadaci za tuto příležitost  Byla pro mě velmi důležitá, a to jak profesně, tak i osobně," říká Pavlína Zemanová a dodává: „Překvapilo mě, že mi taky něco nejde. Do té doby mi hodně věcí vycházelo. Když něco chci, tak to vytlačím. Tady se to ale nedařilo. HW oblast je těžká a já se zlobila na sebe, než jsem přijala, že to není mnou. Potom se vše zlomilo. Hodně mi pomohl Filip. Tím jaký je - otevřený a optimistický. Učil mne novému pohledu na svět."

Díky podpoře Nadace Vodafone by se tak už brzy měly na trh dostat nouzové náramky s GPS senzorem, které přivolají záchranáře v kritické situaci, vyšlou informace o poloze pacienta a vytočí linku 155.

Filip Maleňák a Pavlína Zemanová

www.zachrankaapp.cz/

  • Rok podpory 2017 - 2018
  • Autor/organizace Mobilní aplikace Záchranka
  • Region Celá ČR
  • Program Rok jinak

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech? Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu:

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Nadace Vodafone Česká republika. Rozumím