Rok jinak

Ondřej Nezbeda

Vedoucí rubrik Rozhovor a Literární recenze v týdeníku Respekt, který lektoroval a redigoval životopisnou knihu Ondřeje Kundry: Meda Mládková: Můj úžasný život, se přihlásil do Roku jinak se sdružením Cesta domů. To pomáhá nevyléčitelně nemocným a umírajícím vyrovnat se s nastalou situací, pečuje o ně v jejich přirozeném prostředí a nabízí podporu jejich blízkým. Zároveň usiluje o proměnu vztahu české společnosti ke smrti a umírání.

Ondřej v Cestě domů zastával funkci mediálního koordinátora. Jako mediální koordinátor byl zodpovědný za to, aby se o Cestě domů v médiích psalo dvakrát tolik jak v roce 2014, aby Cesta domů iniciovala výrazně víc článků, a za to, aby si v roce 2015 alespoň 100 000 lidí aktivně vyhledalo informace o umírání a paliativní péči. Druhá polovina jeho práce spočívala ve sběru dat, příběhů a osudů nemocných klientů pro knihu „Průvodce smrtelníka“ – ta má být komplexním průvodcem po životě s nemocí, ve které najdou pomoc jak dotčené rodiny, tak širší veřejnost, a která doposud na českém trhu chybí.

Video, ve kterém představuje svůj projekt při pohovorech, najdete zde.

Podívejte se, jak hodnotí svůj rok:

 

Název projektu: Hospicové občanské sdružení Cesta domů 

www.cestadomu.cz

  • Rok podpory 2015
  • Autor/organizace Hospicové občanské sdružení Cesta domů
  • Program Rok jinak

Video k projektu

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech? Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu:

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Nadace Vodafone Česká republika. Rozumím