Rok jinak

Linda Jablonská

Linda pracovala jako dokumentaristka na volné noze; do občanského sdružení Inventura přišla v roce 2010 s kreativním cílem učit lidi s mentálním handicapem natáčet vlastní filmy.

V rámci tvůrčích dílen se jí podařilo se studenty natočit snímek Pozemšťané, koho budete volit?, s nímž získali cenu diváků na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů  v Jihlavě a v konkurenci stovky dokumentů také významnou cenu Pavla Kouteckého. Jako úspěch svého působení ve sdružení vnímá především kladné ohlasy diváků a potvrzení názoru, že lidé s mentálním handicapem jsou tvořiví, vtipní a vnímaví.

Spolupráce Lindy se sdružením Inventura na tvorbě dalších dokumentů a krátkých spotů probíhá i nadále.  Stejně tak Linda i po skončení Roku jinak zůstala stálou spolupracovnicí ve sdružení.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/126447-kouteckeho-cenu-ziskali-pozemstane
http://www.csfd.cz/film/286392-pozemstane-koho-budete-volit

inventura.org

  • Rok podpory 2010
  • Autor/organizace Inventura
  • Program Rok jinak

Video k projektu

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech? Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu:

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Nadace Vodafone Česká republika. Rozumím