Rok jinak

Bohuš Získal

Bohuš těží v Roku jinak ze svých zkušeností z České televize a společnosti Visual Unity, kde se zabýval projektováním profesionálních audiovizuálních systémů. V Hudebním informačním středisku se snaží najít nejlepší cestu, jak digitalizovat archiv soudobé moderní hudby, jak jej zpřístupnit a dlouhodobě ochránit s minimem vynaložených prostředků.

Soudobá vážná hudba z rozsáhlé a unikátní sbírky Hudebního informačního střediska dosud byla přístupná pouze návštěvníkům fyzického archivu. Bohuš pracuje na digitalizaci partitur a zvukových záznamů, a zároveň na vytvoření webového portálu pro veřejnost. Díky on-line přístupu budou mít zájemci odkudkoliv možnost obdivovat to nejzajímavější, co v oblasti vážné hudby u nás za posledních 50 let vzniklo.

Přečtěte si blog o tom, jak se žije ajťákovi v říši vážné hudby.

Název projektu: Klasická hudba online 

Cílem projektu Bohuše a Hudebního informačního střediska je vybudování a dlouhodobé provozování digitálního archivu vážné hudby, který by byl přes internet přístupný široké veřejnosti a vzdělávacím institucím.

Bohuš přinesl do HIS především potřebné technické know how, ale jako projektový manažer se věnuje projektu po všech stránkách. Připravuje strukturu internetového portálu, zajišťuje digitalizaci nahrávek a partitur, řeší právní otázky s OSA, jedná s dodavateli.

www.musica.cz

  • Rok podpory 2012
  • Autor/organizace Hudební informační středisko
  • Program Rok jinak

Video k projektu

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech? Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu:

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Nadace Vodafone Česká republika. Rozumím