Grantový program

Rekola II.

Rekola jsou systém sdílených kol, který funguje už v šesti městech ČR - Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc a České Budějovice. Stačí stát se členem, nasednout na kolo, a jet tam, kam zrovna potřebujete. Bez péče o technický stav, bez obav ze ztráty. Díky bikesharingu si můžete užívat dopravu po městě s úsměvem a bez starostí. 

V mobilní nebo webové aplikaci (nebo za pomocí SMS) si snadno vyhledáte nejbližší rekolo, kódem odemknete zámek a můžete vyjet. V cíli stačí kolo bezpečně zamknout a označit na mapě aplikace jako vrácené. Rekola fungují přes aplikaci, takže nepotřebují speciální stojany. Rekolo stačí zaparkovat kdekoliv v zóně, v Praze a Brně můžete použít i virtuální parkovací Repointy před vybranými podniky a institucemi.

Cíle tohoto pilotního projektu bylo realizovat ostrý provoz ve třech městech (Praha, brno, Olomouc), získat přes 1000 uživatelů, poskytovat data třetím stranám, budovat komunitu servismanů, ověřit funkčnost gamifikace a získat z terénu více dat o krádežích kol.

www.rekola.cz

  • Rok podpory 2014 - 2015
  • Realizace 25. 08. 2014 - 30. 11. 2014
  • Autor/organizace Rekola z.s.
  • Region Celá ČR
  • Výše podpory 300 000 Kč

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech? Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu:

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Nadace Vodafone Česká republika. Rozumím