Grantový program

BlindShell II.

BlindShell zjednodušuje zrakově postiženým přechod na dotykové telefony s Androidem. Výjimečnost spočívá v jednoduchosti ovládání a unikátní klávesnici. Projekt se zabývá obchodním rozvojem projektu BlindShell, které zpřístupňuje zrakově postiženým uživatelům prostředí mobilního operačního systému Android. Rozhraní umožňuje provádět základní úkony a pro pohyb v prostředí využívá jednoduchých dotykových gest. Jako zpětná vazba pro uživatele slouží Text To Speech (TTS) společně s vibrační a zvukovou odezvou. Obsahuje aplikace: Volání, Zprávy, Kontakty, Budík, Poznámky, Diktafon, Čtečka knih, Kalendář, Rozpoznávání barev, Lupa, Rozpoznávání bankovek, Knihovny Bookshare a KDD, Nastavení, Informace o stavu, Oblíbené a Zmeškané události.

BlindShell telefon

www.blindshell.com/

  • Rok podpory 2014 - 2015
  • Realizace 23. 03. 2015 - 15. 10. 2015
  • Autor/organizace ČVUT/Matapo
  • Region Celá ČR
  • Výše podpory 725 000 Kč

Video k projektu

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech? Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu:

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone Česká republika pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Nadace Vodafone Česká republika. Rozumím