Osm projektů z celé České republiky podpoří grantový program Vpohybu

Osm projektů z celé České republiky podpoří grantový program Vpohybu

Přáli byste si zažít interaktivní zážitkovou hru, která vám přiblíží svět neslyšících? A co navštívit tzv. zero waste prodejnu nebo výstavu upozorňující na problematiku kardiovaskulárních onemocnění? Co nevidět budete moci! Nadace Vodafone totiž v grantovém programu Vpohybu opět podpořila osm inspirativních projektů z celé České republiky, které si kladou za cíl zlepšit život lidem v blízkém okolí.

„Máme velkou radost, že jsme za 10 letexistence programu Vpohybu podpořili více než 400 projektů. V roce 2016 patřil mezi nejviditelnější projekt NaFilm!2, který přibližuje interaktivní formou návštěvníkům dějiny filmu a mezi jeho dlouhodobé cíle patří zasadit se o vybudování prvního muzea filmu v České republice,“ říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

Každý z uchazečů o grant žádal o částku v minimální výši 100 000 Kč. Alespoň polovinu cílové částky musí realizátoři získat prostřednictvím crowdfundingu na Hithitu. Nadace Vodafone ji  poté zdvojnásobí.

„Je to už tři roky, co jsme zařadili do programu podmínku crowdfundingové kampaně. Mladí lidé si tak na vlastní kůži zkusí, jak vystavit úspěšnou kampaň, jak správně pracovat s technologií pro získávání fanoušků a financí v praxi. Zároveň zjistí, jak na jejich projekt reaguje veřejnost“, doplňuje Michaela Rázgová, programová manažerka Vpohybu.

Podpořené projekty Vpohybu:

Loono – Výstava Srdce

Tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a dalších nadšenců zabodoval u české veřejnosti s kampaní #prsakoule. Nyní připravuje výstavu Srdce, která prostřednictvím soch, keramik, plastik, světelných instalací a dalších forem uměleckého projevu upozorní na problematiku kardiovaskulárního onemocnění, vyzdvihne význam prevence a včasné diagnostiky.

NáZNAK

Jak vnímají svět neslyšící? Přesně takovou otázku si klade nezisková organizace NáZNAK, která přiblíží veřejnosti svět neslyšících pomocí speciální interaktivní zážitkové hry. Lidé si tak budou moci vyzkoušet, jak neslyšící vnímají hudbu pomocí vibrací, jak vstávají bez běžného budíku, jak nakupují a mnoho dalšího. Zábavnou formou se naučí i základy znakového jazyka.

Czech Friendly

Láska prochází žaludkem! To dobře vědí i v dobrovolnické mládežnické organizaci Youth Included. Právě ta se rozhodla bourat stereotypy o jiných kulturách v naší společnosti. A jak? Skrze skvělou kuchyni. Vzniknou tak nové webové stránky s příběhy lidí, kteří se odstěhovali ze své země a otevřeli si zde restauraci, nebude chybět on-line kuchařka s recepty z vybraných restaurací. Vznikne i mobilní aplikace koncipovaná jako zážitková hra či tištěná mapa s restauracemi, která bude sloužit jako průvodce pro ty, kteří chtějí vyzkoušet něco neobvyklého.

Bezobalu – šíření know-how vzorové Zero Waste prodejny spojené se školícím střediskem

Organizace Bezobalu provozuje v Praze již třetí rok první testovací zero waste obchod v České republice. Bezobalové (zero waste) prodejny, které jsou populární zejména v Německu a Itálii, prodávají zboží na váhu do znovupoužitelných obalů a tím tak minimalizují vznik odpadu. Nasbírané know-how a podporu Zero Waste komunity by Bezobalu rádo zúročilo v plánovaném obchodě verze 1.0.  Ten poslouží jako modelový vzor dobré praxe, školící centrum pro zájemce a umožní otevření bezobalových obchodů v dalších regionech ČR v budoucnu.

Flog.cz – Flog naplno!

Projekt Flog.cz prezentuje na svých webových stránkách aktuální tvorbu mladých autorů bez rozdílu uměleckých forem. Součástí projektu jsou i pravidelné kulturní akce pro veřejnost, tzv. flogování, během nichž mladí autoři čtou své texty či vystavují svá vizuální díla a jsou doprovázení živou hudbou. Autoři by v příštím roce rádi zatraktivnili webový portál a dostali ho do ještě širšího povědomí veřejnosti.

Festival osobnostního rozvoje

Někdo ráno běhá, někdo hodně čte a někdo rád cestuje. Je mnoho věcí, které můžeme dělat pro to, abychom se cítili lépe. Festival osobnostního rozvoje, který pořádá nezisková organizace Kalokagathia – OSR, vznikl, aby představil různé formy osobního rozvoje a umožnil, aby je zažila i veřejnost. Pod vedením pečlivě vybraných lektorů si lidé vyzkouší např. techniky vedoucí k rozvoji komunikačních dovedností, trénink pozornosti, učení zážitkem, improvizaci, rolové hry, žonglování, jógu a další doprovodný program.

Výlov 2017

Projekt Výlov 2017 vidí velký potenciál ve veřejném prostoru v Kaprově ulici v centru Prahy 1, která je dnes převážně využívána pro účely osobní dopravy, přestože její možné využití jakožto městského prostoru je mnohem větší. Pro Kaprovu ulici chce Výlov 2017 připravit jednodenní festival, který má za úkol oživit veřejný prostor a vytvořit debatu o její možné budoucnosti bez aut.

Rozkvět jednoho z posledních velkých REGGAE festivalů v ČR

Spolek Prove pořádá již několik let reggae festival v magickém prostředí bývalého lomu U sv. Josefa u města Hořice. V letošním ročníku by jeho autoři chtěli nabídnout návštěvníkům bohatší program doplněný o workshopy a další kulturní aktivity. 

Chci odebírat newsletter

Přejete si dostávat pravidelné zprávy o našich aktivitách a programech?

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadací Vodafone pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Dekujeme za přihlášení k odběru newsletteru.

Na váš e-mail jsme odeslali potvrzovací zprávu s aktivačním odkazem. Po prokliknutí tohoto odkazu bude váš e-mail zařazen k odběru novinek.